Përbërësit
Gjysmë  kg patate  të qëruara
4 feta bacon
1 qepë të vogël
¼ filxhan uthull e bardhë
2 lugë gjelle ujë
3 lugë sheqer të bardhë
1 lugë çaj kripë
Një majë luge piper të zi
Pak majdanoz të freskët 
 
Përgatitja
Hidhini patatet në tas dhe mbushni me ujë. i zieni dhe i gatuani për 10 minuta deri të zbuten. i kulloni, i lini mënjanë të ftohen. Vendosni bacon-in në një tigan mbi nxehtësi mesatare. i skuqni derisa te bëhen kafe dhe të shkrifëta. i hiqni nga tigani dhe i lini mënjanë.
I shtoni qepë bacon-in dhe gatuaji derisa të marrin ngjyrë të artë. Shto uthull, ujë, sheqer, kripë, piper në tigan. I zieni , shtoni patatet dhe majdanozin. Thërrmoni në gjysmë bacon-in. E nxehni dhe e transferoni në një pjatë servirjeje. Thërrmoni bacon-in e mbetur në majë dhe e servirni të ngrohtë.