Përbërësit
1 pako krem djathi, prerë në kuba
1/2 filaxhan qumësht
3 lugë gjalpë pa kripë
10 lugë miell për ëmbëlsira
2 lugë gjelle niseshte
6 të verdha veze
1 lugë gjelle lëng limoni të freskët
6 të bardha veze
1/4 lugë çaj me krem tartari
1/8 lugë çaji kripë
10 lugë gjelle sheqer të imët

    Përgatitja

20 minuta, gatimi: 1 orë e 15 min, gati në: 3 orë e 10  min
1.    Nxehni përpara furrën në 165 gradë celcius. Yndyroseni lehtë një tepsi keku dhe shtroni një letër kuzhine mbi të.
2.    Hidhni kremin e djathit në një tas me qumësht; i lini për 20 minuta.
3.    Nxehni kremin e djathit me     qumështin dhe gjalpë në banjëmari, duke i trazuar herë pas herë, derisa të shkrihet dhe zbutet, për afro 5 minuta. Hiqeni nga nxehtësia dhe e ftohni krejt, për të paktën 15 minuta. 
4.    Shoshisni miellin e ëmbëlsirave dhe niseshten bashkë në një tas. Shoshiteni sërish në përzierjen me krem djathi; e përzjeni  mirë.  Shtoni  të verdhat e vezëve dhe lëngun e limonit dhe përzieni mirë.
5.    Rrihni të bardhat e vezëve, kremin e tartarit dhe kripën bashkë në një tas tjetër me një mikser elektrik derisa të bëhet shkumë; shtoni sheqer, 2 lugë gjelle në çdo, duke rrahur mirë pas çdo shtese. Vazhdoni të rrihni me shpejtësi të madhe derisa të mpikset.
6.    Hidheni përzierjen me krem djathi në përzierjen e vezëve derisa të përzihet mirë; hidheni në tavën e përgatitur më parë. Vendoseni në një enë pjekjeje tavën dhe mbusheni Fold cream cheese mixture into egg ëhite mixture until ëell mixed; pour into the prepared  me ujë deri në gjysmë të anëve të tavës së kekut. 
7.    Piqeni në furrën e nxehur më parë derisa cheescake-u  të marrë ngjyrë të artë lart, rreth një orë e 10 minuta. Fikeni furrën . Pastaj e lini të ftohet.