Përbërësit
1 lugë gjelle vaj lule dielli për skuqje
2 bukë pite të vogla, të narë në copa
1kastravec i madh, i prerë hollë
3 filxhanë me domate qershi të ndarë në gjysmë
Gjysmë qepe e kuqe, e prerë hollë 
3/4 filxhan majdanoz i freskët i prerë
 3/4 filxhan mente e freskët e prerë
2lugë gjelle vaj ulliri ekstra i virgjër
1lugë gjelle me lëng limoni të freskët
1 lugë shqeme i thatë
1thelpi hudhër, e shtypur
Kripë dhe piper i zipër shije
Pak djathë deleje feta

Përgatitja
Nxehni vajin e lulediellit në një tigan të madh me nxehtësi mesatare. Vendosni copat e pites në tigan pa i trazuar. Skuqiderisat ë bëhen të arta dhe i fshini me letër kishine.
Kombinoni kastravecin, domatet, qepëne kuqe, majdanozin, mentën, vajin e ullirit, lëngun e limomit, shqemen, hudhrën, kripën dhe piperin në një tas. Mbulojeni sallatën me copat e pites. Grini pak djathë feta në majë me një grirës së vogël.