Përbërësit
1 lugë çaji vaj vegjetal
1 lugë çaj pudër speci djegës korean
2 lugë gjelle mish i grirë (opsionale)
1 lugë gjelle pastë koreane soje (doenjang)
1 filxhan ujë
kripë dhe piper për shije
1 pako me tofu koreane soon ose tofu e butë, e kulluar dhe e prerë në copa
1 lugë çaji fara susami
1 qepë jeshile, e prerë.

Përgatitja
 Nxehni vajin vegjetal në një tigan të madh me nxehtësi mesatare. Shtoni pudrën e specit korean dhe mishin e grirë. i gatuan dhe trazoni derisa mishi të marrë ngjyrë të lehtë kafe. Shtoni pastën e sojës, duke mbuluar mishin. Shtoni ujë dhe e lini të ziejë. Hidhni kripë e piper. Hidheni lehtë tofunë në supë dhe vazhdoni ta gatuani derisa tofuja të nxehet, pra për një deri në dy minuta. Hiqeni nga nxehtësia dhe shtoni menjëherë një vezë në supë, duke e trazuar lehtë në mënyrë që të përhapet. Zbukuroni me fara susami dhe qepë jeshile.