Një sallatë plot ngjyra, pikante dhe freskuese me fasule dhe misër 
 
Përbërësit
1 kanoçe  me fasule të zeza, të shpëlara dhe të kulluara,
1 kanoçe me fasule të kuqe të kulluara
1 kanoçe me fasule canellini, të shpëlara dhe të kulluara
1 spec jeshil, i grirë
1 pako misra të ngrirë
1 qepë e kuqe e grirë
½ filxhan uthulle e kuqe
2 lugë lëng i freskët lime
1 lugë gjelle lëng limoni
2 lugë gjelle sheqer i bardhë
1 lugë gjelle kripë
1 thelpi hudhër e shtypur
pak majdanoz i freskët
gjysmë luge cumin
pak piper i zi
salcë speci djegës
gjysmë luge çaji pudër chilly

Përgatitja
Në një tas të madh përzieni fasule, specat, misrin e ngrirë dhe qepën e kuqe. Në një tas të bogël, përzieni vaj ulliri, uthull të verës së kuqe, lëng lime, lëng limoni, sheqer, kripë, hudhrën, majdanoz, cumin dhe piper i zi. Marinoni për më shumë shije me salcë pikante dhe pudër chilly. Hidh dressing-un  me vaj ulliri mbi zarzavatet; i përzieni mirë. Freskojeni pak dhe servireni të ftohtë.