Po mendoni ç’të bëni këtë verë? Ja një listë për t’u përmbushur me aventura europiane! Mendoni se mund ta realizoni  këtë vit? Rezervoni aventurën e radhës !

1.    Përjetoni perëndimin fantastik në Santorini!
2.    Festoni si të mos kishte të nesërme në Ibiza!
3.    Relaksohuni në lagunën blu të Islandës dhe lyejeni fytyrën me baltë silici!
4.    Vizitoni Muzeun Hermitage të mbushur plot thesare në Shën Peterburg!     
 
5.    Kthe një krikëll birre në Oktoberfest. Prost!
6.    Lundroni në gjiret e pashkelur të bregut dhe ishujve të bukur të Kroacisë!
7.    Aventurohuni përmes Venecias së vogël në Mykonos!
8.    Denduni me tapas në Sevilje!
 
 
9.    Përjetojeni Kapadokinë në një balonë me ajër të nxehtë!
10.    Qetësohuni në Pamukkale me tarracat e bardha të mbushura me ujëra të ngrohtë e të pasur me minerale!
11.    Lahuni në plazhin e Lagosit! Një copë parajse në Portugali.
12.    Stomak të fortë? Provoni një nga pjatat tradicionale të Islandës, peshkaqen i fermentuar!
 
13.    Bëhuni pirat për një javë në një anije të vërtetë piratësh!
14.    Vizitoni Pazarin e Madh në Stamboll, tregu më i vjetër i mbuluar në të gjithë botën!
15.    Hani gjiro për mëngjes, drekë e darkë në Greqi!
16.    Dashurohuni në Dubrovnik, një qytet i njohur për qendrën e tij antike!
 
17.     Shkoni për parashutizëm dhe ndreqni adrenalinën në Oludeniz!
18.    Ktheni një teke...ose pesë në Rusi!
19.    Vizitoni monumentin më të famshëm grek, Akropolin e Athinës!
20.    Ditën qetësohuni në një prej plazheve të mrekullueshëm të Iosit, netëve kaloni mes zbavitjeve epike!
 
 21.    Spërkateni qytetin me të kuqe në La Tomatina, beteja më e madhe ushqimore në botë!
22.    Nderoni Gallipoli-n!
23.    Le t’ju bjerë rruga mes të madhështorit Lumi Cetina në Omis!
24.    Vizitoni atraksionin më të veçantë të Mykonos-it; mullinjtë e erës!
 
 25.    Eksploroni Reikjavikun, një qytet mbushur plot me shtëpi me ngjyra!
26.    Gjeni ekipin e duhur ndërsa ngisni një motoçikletë në një prej ishujve grekë!
27.    Gërmoni me noçkën e derrit ndërsa vizitoni Munihun për Oktoberfest!
 
28.    Mahnituni në Katedralen e Shën Bazilit në Moskë!
29.    Pini sangria sa t’ju dojë zemra!
30.    Përjetoni një festë të vërtetë shpellash në Kroaci!