Bali, një strehë e gjelbër

Plazhet e virgjër, gjelbërimi i xhunglës, pishinat, resortet, lumenjtë, kafshët dhe frutat ekzotike...

Njihuni me udhëtarët e pasur të Instagram

Blogger-ët e udhëtimeve Jack Morris, 26 dhe Lauren Bullen, 24, u njohën në Fiji dhe prej asokohe janë përfshirë në një romancë shëtitëse. Por Morris, që e nisi si një udhëtar me çantë shpine pa një grosh tani fiton mbi 9 mijë dollarë për një postim të sponsorizuar në Instagram.

Biondja që bredh botën

Njihuni me Kiersten, amerikanen e lindur në Kaliforni, e cila braktisi karrierën në një korporatë financash për t’u bërë udhëtare e botës. Ka udhëtuar në më shumë se 50 shtete dhe ka arritur të bëjë realitet disa prej aventurave në listën e saj të dëshirave.

Venecia sipas një travel blogger

Kanalet, gondolat e gondolierët, urat e shumta, por edhe ishujt si Murano apo Burano vijnë të rrëfyera në shkrepjet plot ngjyra të bukuroshes...

Të përdorësh Instagramin si guidë udhëtimi nëpër botë

Ky çift ka lënë punën dhe ka kaluar 6 muaj në udhëtim duke përdorur Instagramin si guidë

Ja pse blogger-ët e udhëtimeve e dashurojnë Azinë

Ja cilat janë arsyet kryesore për të udhëtuar nëpër Azi, sipas blogger-ëve më të famshëm të udhëtimeve në botë! Nga Katmandu në Bangkok , këta djem e vajza kanë udhëtuar shumë dhe japin disa këshilla për të eksploruar Azinë.

Ky burrë ka lënë punën për të lundruar botën dhe ju me siguri do të donit të ishit në vend të tij

Andrew Stephens bëri atë që shumë njerëz vetëm ëndërrojnë ta bëjnë në jetët e tyre: ai la punën, shiti gjithë ç’kishte dhe bleu një varkë. Në 11 muajt e fundit ai ka lundruar nëpër botë dhe nuk ka plan ende të ndalet.

Blogerët e udhëtimit zbulojnë anën jo aq të lavdishme kur paguhen për të bërë pushime

Është dilema e çdo blogger-i udhëtimesh: Si të marrësh pushime të vërteta kur të jesh me pushime është puna jote ?

Japoni; aeroportet me hotele në formë kapsulash

Nine Hours është një zinxhir hotelesh kapsula në Japoni, krijuar më 2009-ën, me secilin zinxhir ideuar për të akomoduar njerëz nga një deri në nëntë orë, në varësi të nevojave të tyre.

Peru; Pellgjet e Kripës, një nga vendet më të bukura në botë

Ka disa vende në këtë planet magjik që na lënë me gojëhapur. Pellgjet e Kripës në Maras, në luginën e shenjtë Inkase, është një nga ato vende.

Sarah Michelle Gellar, në Peru për të gjetur çokollatën e preferuar

Sarah Michelle Gellar mund të njihet më mirë për serialin e famshëm televiziv “Buffy, gjuetarja e vampirëve”, por këto ditë, ylli i televizionit është më e interesuar të dalë në gjueti çokollatash sesa bishash mistike.

Njihuni me Sukin, macja udhëtare që jeton më mirë se ju

Nga një xhiro me kanoe te livadhet e lulëzuar, çdo vend bëhet më i shndritshëm kur macja hyn në të. Shihni aventurat e mackës dhe zgjidhni foton tuaj të preferuar.

Ky ish-marins fotozhenik po udhëton botën me një autokamp

Ky ish-marins po jeton jetën e ëndrrave !

Udhëtimet luksoze të miliarderes më të re në botë

Nga Greqia në Zvicër, nga Afrika në Islandë, miliarderja më e re në botë ndan foto e pushimeve të saj të mahnitshme

Ky çift po udhëton botën lakuriq

Të bëhesh “nudist aksidentalisht” tingëllon më shumë si nisja e një barsolete sesa jetë e vërtetë, por është realitet për një çift belg që ngecën në këtë stil jetese dhe nuk hoqën më dorë. Oh, dhe janë shumë të lumtur teksa ndajnë mënyrën e tyre atipike të jetës me fansat e Instagramit që u shtohen çdo ditë.

Fotot e Halle Berry në Bora-Bora do ju frymëzojnë për pushimet e dimrit

Duket se Halle Berry po bën pushimet e ëndrrave të çdo njeriu në Bora-Bora dhe Tahiti. Dhe fatmirësisht për fansat dhe entuziastët e udhëtimeve, ajo po i ndan në median sociale.

LOAD MORE POSTS