Blog Listing

Pene me karkaleca dhe salcë fëstëkësh
 • 26-Feb-2020

Po the Itali, ke thënë pasta. Një recetë e thjeshtë me shije deti

Lexo të gjithën
10 gjëra që duhet të bëni patjetër përpara se të hipni në avion
 • 08-Apr-2019

Ide praktike/ Cilido qoftë destinacioni i fundmë, mbërritja mund të bëhet më e butë me këto strategji përpara se të fluturosh

Lexo të gjithën
Guidë në Paris/ Si ta bësh tëndin Qytetin e Dritave
 • 08-Apr-2019

Edhe pse destinacion për miliona njerëz çdo vit, kryeqyteti francez ende ka shumë sekrete të fshehura për të ofruar

Lexo të gjithën
Vezët e Pashkës këtë vit në Kështjellën e Drakulës
 • 08-Apr-2019

Siç mund ta dini, (por edhe nuk mund ta dini) ka disa gjëra që të frikësojnë më shumë se lepurushit i Pashkës

Lexo të gjithën
7 hapa që në valixhe mos të mungojë asgje
 • 08-Apr-2019

Gjithmonë zbuloni se keni harruar gjëra në shtëpi?! Ja si t'ja dilni herës tjetër

Lexo të gjithën
Playa del Carmen; Në zbulim të Meksikës
 • 08-Apr-2019

Ngjyra që i gjen vetëm në parajsat tropikale, por dhe argëtim, ekskursione, zhytje, blerje, restorante ndërkombëtarë dhe jetë nate. Përtej so

Lexo të gjithën
Festivali i luleve në Japoni, një përrallë
 • 08-Apr-2019

Deri në fund të majit, do të lulëzojë në lule të vogla rozë, të bardha, të kuqe, ose vjollcë që ngjajnë me lulet e qershisë

Lexo të gjithën
Bali, një strehë e gjelbër
 • 08-Apr-2019

Plazhet e virgjër, gjelbërimi i xhunglës, pishinat, resortet, lumenjtë, kafshët dhe frutat ekzotike...

Lexo të gjithën
Çfarë janë turbulencat?
 • 08-Apr-2019

Fluturimi është një nga format më të sigurta të transportit, por nuk ndihet si e tillë kur godet një turbulencë. Por çfarë që ai “ajër

Lexo të gjithën
7 sekrete të njerëzve që nuk sëmuren kurrë
 • 08-Apr-2019

Të sëmuresh nuk është kurrë qejf, por ndonjëherë është e paevitueshme. Dhe ndërsa udhëtimet të bëjnë mirë për shëndetin mendor, mun

Lexo të gjithën
Ilirian Shima; 24 orë vërdallë Athinës
 • 08-Apr-2019

Skulptori Ilirian Shima na bën udhë në zbulim të Athinës. Zotat, antikiteti, filozofia, shpirti ballkanas, aroma e detit dhe e ushqimeve vijnë t

Lexo të gjithën
Çiftet që udhëtojnë bashkë bëjnë seks më të mirë
 • 08-Apr-2019

Udhëtimi është mënyra për të mbajtur gjallë romancën. Studimet thonë se çiftet që udhëtojnë bashkë kanë jetë më të mira seksuale se

Lexo të gjithën
Derinkuyu; Mirësevini në qytetin e nëndheshëm!
 • 08-Apr-2019

Derinkuyu mund të strehonte rreth 20 mijë njerëz. Për qindra vite, kur pushtuesit vinin në rajonin e Kapadokisë, banorët tërhiqeshin në një

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.