Blog Listing

Pene me karkaleca dhe salcë fëstëkësh
 • 26-Feb-2020

Po the Itali, ke thënë pasta. Një recetë e thjeshtë me shije deti

Lexo të gjithën
Sallatë meksikane me fasule
 • 08-Apr-2019

Një sallatë plot ngjyra, pikante dhe freskuese me fasule dhe misër

Lexo të gjithën
Tortilla spanjolle
 • 08-Apr-2019

Tortilla ( apo omëleta spanjolle) mund të serviret e nxehtë ose e ftohtë dhe është një mënyrë fantastike për të përdorur të gjithë përb

Lexo të gjithën
Alla Italiana; Rizoto me domate, verë të kuqe dhe chorizo
 • 08-Apr-2019

Servire të mbuluar me parmixhan të grirë dhe gjethe majdanozi!

Lexo të gjithën
Tacu tacu nga Peruja
 • 08-Apr-2019

Një pjatë me bazë orizi, që është perfekte edhe për mëngjes

Lexo të gjithën
Çomlek derri Balinez
 • 30-Nov--0001

Plot aromë, pikant dhe i mbushur me shije të pabesueshme, ky çomlek është një festë e së premtes mbrëma...

Lexo të gjithën
Bukë djathi Braziliane (Pao de Queijo)
 • 08-Apr-2019

Këto bukë të shijshme pa gluten janë shumë të mira për ata që kanë intolerancë ndaj glutenit.

Lexo të gjithën
Labneh; kos libanez
 • 08-Apr-2019

Kjo është një pjatë libaneze, e shkëlqyer për ta shoqëruar me perime ose të lyesh bukën me të. Mund të përdoret për t’ia hedhur sipër

Lexo të gjithën
Gages nga Sierra Leone
 • 08-Apr-2019

Një pjatë e shkëlqyer me zarzavate nga Sierra Leone. Patëllxhane të marinuara dhe sallatë dometesh të spërkatura me arrë kokosi dhe kikirik

Lexo të gjithën
Nga Karaibet; Karkaleca pikantë me salcë ananasi
 • 08-Apr-2019

Duhen vetëm pak minuta për të përgatitur karkalecat. Nëse zgjidhni t’i servirni të ngrohtë, përgatisni salcën më parë. Karkalecat gjithas

Lexo të gjithën
Udhëtim në Europë; ndiqni aromën e ushqimit
 • 08-Apr-2019

Shtatë qytete, shtatë shije!

Lexo të gjithën
Sallatë patatesh gjermane
 • 08-Apr-2019

Është e thjeshtë edhe ta dyfishosh këtë recetë gjithashtu, mund ta sillni në drekë , ose në shtëpi në okazione të veçanta. Zakonisht n

Lexo të gjithën
Guacamole; shija e Meksikës
 • 08-Apr-2019

Mund ta bëni këtë sallatë avokadoje të qullët ose me thela, sipas shijes.

Lexo të gjithën
Caponata alla siciliana
 • 08-Apr-2019

Caponata është një pjatë tipike e kuzhinës siciliane. Ky është një variant, sepse ekzistojnë 37 receta vetëm në ishullin e Sicilisë. Ësht

Lexo të gjithën
Cheesecake japonez
 • 08-Apr-2019

Ky cheescake i lehtë, i sfungjertë është i thjeshtë, i mbuluar me fruta të freskëta ose mund edhe ngrini

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.