Blog Listing

Vezët e Pashkës këtë vit në Kështjellën e Drakulës
 • 08-Apr-2019

Siç mund ta dini, (por edhe nuk mund ta dini) ka disa gjëra që të frikësojnë më shumë se lepurushit i Pashkës

Lexo të gjithën
9 mënyra aventuriere për të thënë “Pranoj!
 • 08-Apr-2019

Për më aventurierët në shpirt, nocioni i dasmës tipike mund të tingëllojë jashtë nivelit. Nëse ju pëlqen të ngjitni male, të bëni ski ap

Lexo të gjithën
Ky është vendi më i mirë në botë për pushime
 • 08-Apr-2019

Forumi Botëror Ekonomik ka renditur vendet më të mira për turizëm. Për të dytën herë, kryeson Spanja.Por çfarë e bën kaq të mirë Spanjë

Lexo të gjithën
Ku të udhëtosh sipas shenjës së horoskopit
 • 08-Apr-2019

Po ëndërroni për pak kohë vetëm? Destinacioni juaj është shkruar në yje

Lexo të gjithën
13 vende ku mund të shohësh ujërat më blu të botës
 • 08-Apr-2019

Për të të ndihmuar të gjesh paqen e brendshme dhe të kapësh disa dallgë dhe rreze, kemi sjellë një listë të ujërave më blu në botë. Kë

Lexo të gjithën
Një guidë ushqimore në Berlin
 • 08-Apr-2019

Baret e shkëlqyer me kafe të kadifenjtë dhe mëngjese të vona që ta bëjnë zemrën të zaliset...Ja disa prej pikave që nuk duhen humbur gjatë

Lexo të gjithën
Përreth Europës në 30 aventura
 • 08-Apr-2019

Po mendoni ç’të bëni këtë verë? Ja një listë për t’u përmbushur me aventura europiane! Mendoni se mund ta realizoni këtë vit? Rezervo

Lexo të gjithën
Ishujt më të mirë në botë për plazhe dhe atraksione natyrore
 • 08-Apr-2019

Diell, rërë dhe peizazhe të magjishme: joshja e një arratisjeje ishullore është e pakohë.

Lexo të gjithën
Vendet më të mira për femrat që udhëtojnë vetëm
 • 08-Apr-2019

Pasi janë parë vlerësimet e sigurisë dhe të aksesueshmërisë, vjen kjo listë me qytetet më të mirë për një udhëtim femëror solo

Lexo të gjithën
Pushime, 10 destinacionet e 2017 –ës
 • 08-Apr-2019

Bota ofron vendet më të çuditshëm dhe më të mrekullueshëm që presin t’i eksploroni. Ja idetë, itineraret dhe frymëzimet për pushimet e

Lexo të gjithën
12 fakte gjeografike që do ju habisin
 • 08-Apr-2019

Planeti ynë i vogël blu është në fakt më shumë si një enciklopedi e madhe njohurish që presin të zbulohen. Ja ku janë disa fakte të pabes

Lexo të gjithën
5 gjëra që nuk duhet t'i humbisni nga Kajro
 • 08-Apr-2019

Kajro është qytet mbresëlënës, pavarësisht përvojës që po kërkoni. Qoftë histori, një dëshirë të f ortë për të zbuluar më shumë rr

Lexo të gjithën
Bukuritë e bregdetit turk
 • 08-Apr-2019

Ndërsa të nxehtët e verës po afrohet, pushimet e verës janë gjëja e parë që vjen në mendje. Zbuloni të gjithë vendet e mrekullueshëm dhe

Lexo të gjithën
15 thënie që do ju bëjnë të udhëtoni më shumë!
 • 08-Apr-2019

Të gjithë duhet të udhëtojmë, por kufizimet më të mëdha i kemi brenda vetes. Udhëtimi është të dalësh nga zona jote e rehatisë drejt së

Lexo të gjithën
8 aventura përpara se të bëhesh me fëmijë
 • 08-Apr-2019

Ndër qindra përvoja që mund të jetohen gjatë jetës, disa ngelen në mendje më shumë se të tjerat. Këto të mëposhtmet janë me siguri disa

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.