Blog Listing

Bali, një strehë e gjelbër
 • 08-Apr-2019

Plazhet e virgjër, gjelbërimi i xhunglës, pishinat, resortet, lumenjtë, kafshët dhe frutat ekzotike...

Lexo të gjithën
Njihuni me udhëtarët e pasur të Instagram
 • 08-Apr-2019

Blogger-ët e udhëtimeve Jack Morris, 26 dhe Lauren Bullen, 24, u njohën në Fiji dhe prej asokohe janë përfshirë në një romancë shëtitëse.

Lexo të gjithën
Biondja që bredh botën
 • 08-Apr-2019

Njihuni me Kiersten, amerikanen e lindur në Kaliforni, e cila braktisi karrierën në një korporatë financash për t’u bërë udhëtare e botës

Lexo të gjithën
Venecia sipas një travel blogger
 • 08-Apr-2019

Kanalet, gondolat e gondolierët, urat e shumta, por edhe ishujt si Murano apo Burano vijnë të rrëfyera në shkrepjet plot ngjyra të bukuroshes..

Lexo të gjithën
Të përdorësh Instagramin si guidë udhëtimi nëpër botë
 • 08-Apr-2019

Ky çift ka lënë punën dhe ka kaluar 6 muaj në udhëtim duke përdorur Instagramin si guidë

Lexo të gjithën
Ja pse blogger-ët e udhëtimeve e dashurojnë Azinë
 • 08-Apr-2019

Ja cilat janë arsyet kryesore për të udhëtuar nëpër Azi, sipas blogger-ëve më të famshëm të udhëtimeve në botë! Nga Katmandu në Bangko

Lexo të gjithën
Ky burrë ka lënë punën për të lundruar botën dhe ju me siguri do të donit të ishit në vend të tij
 • 08-Apr-2019

Andrew Stephens bëri atë që shumë njerëz vetëm ëndërrojnë ta bëjnë në jetët e tyre: ai la punën, shiti gjithë ç’kishte dhe bleu një

Lexo të gjithën
Blogerët e udhëtimit zbulojnë anën jo aq të lavdishme kur paguhen për të bërë pushime
 • 08-Apr-2019

Është dilema e çdo blogger-i udhëtimesh: Si të marrësh pushime të vërteta kur të jesh me pushime është puna jote ?

Lexo të gjithën
Japoni; aeroportet me hotele në formë kapsulash
 • 08-Apr-2019

Nine Hours është një zinxhir hotelesh kapsula në Japoni, krijuar më 2009-ën, me secilin zinxhir ideuar për të akomoduar njerëz nga një deri

Lexo të gjithën
Peru; Pellgjet e Kripës, një nga vendet më të bukura në botë
 • 08-Apr-2019

Ka disa vende në këtë planet magjik që na lënë me gojëhapur. Pellgjet e Kripës në Maras, në luginën e shenjtë Inkase, është një nga at

Lexo të gjithën
Sarah Michelle Gellar, në Peru për të gjetur çokollatën e preferuar
 • 08-Apr-2019

Sarah Michelle Gellar mund të njihet më mirë për serialin e famshëm televiziv “Buffy, gjuetarja e vampirëve”, por këto ditë, ylli i televi

Lexo të gjithën
Njihuni me Sukin, macja udhëtare që jeton më mirë se ju
 • 08-Apr-2019

Nga një xhiro me kanoe te livadhet e lulëzuar, çdo vend bëhet më i shndritshëm kur macja hyn në të. Shihni aventurat e mackës dhe zgjidhni fo

Lexo të gjithën
Ky ish-marins fotozhenik po udhëton botën me një autokamp
 • 08-Apr-2019

Ky ish-marins po jeton jetën e ëndrrave !

Lexo të gjithën
Udhëtimet luksoze të miliarderes më të re në botë
 • 08-Apr-2019

Nga Greqia në Zvicër, nga Afrika në Islandë, miliarderja më e re në botë ndan foto e pushimeve të saj të mahnitshme

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.