Blog Listing

10 gjëra që duhet të bëni patjetër përpara se të hipni në avion
 • 08-Apr-2019

Ide praktike/ Cilido qoftë destinacioni i fundmë, mbërritja mund të bëhet më e butë me këto strategji përpara se të fluturosh

Lexo të gjithën
Çfarë janë turbulencat?
 • 08-Apr-2019

Fluturimi është një nga format më të sigurta të transportit, por nuk ndihet si e tillë kur godet një turbulencë. Por çfarë që ai “ajër

Lexo të gjithën
Si t’i mbijetosh një fluturimi të gjatë
 • 08-Apr-2019

Këto këshilla dhe truke do ju mbajnë të shëndetshëm edhe në udhëtimet më të gjatë.

Lexo të gjithën
Veshjet më të këqija për aeroport
 • 08-Apr-2019

Jemi gjithnjë në kërkim për të rafinuar më tej veshjet tona për çdo destinacion, qoftë aeroport apo zyrë. Ndërsa kemi bredhur mjaft për t

Lexo të gjithën
Burri që jeton brenda një avioni
 • 08-Apr-2019

I futur brenda pyjeve të Oregonit qëndron një Boeing 727 i rinovuar që Bruce Campbell e thërret shtëpi qysh prej 2004 –ës.

Lexo të gjithën
Si të transportosh pijen e preferuar në kontrollin e aeroportit
 • 08-Apr-2019

Ndërsa disa mund të zgjedhin të paguajnë çmimet e aeroporteve për pijet, ka disa mënyra dinake për të kaluar rregullat mbi lëngjet.

Lexo të gjithën
Butoni sekret në ndenjësen e avionit që ju jep më shumë hapësirë
 • 08-Apr-2019

A keni dëshiruar të shtypni një buton në ndenjësen e avionit, që menjëherë do ju lejonte më shumë hapësirë? Epo, mundeni. Domethënë...

Lexo të gjithën
Zakonet e çuditshme të VIP-ave në avion
 • 08-Apr-2019

Çfarë bëjnë për të qetësuar frikën e zakonshme ndaj fluturimit? A tremben nga mikrobet? Si e kalojnë kohën në një udhëtim të gjatë?

Lexo të gjithën
Icelandair prezanton të parën akullnajë fluturuese
 • 08-Apr-2019

Një fluturim në bordin e avionit frymëzuar nga akullnaja Vatnajökull

Lexo të gjithën
25 gjëra që pasagjerët nuk duhet t'i bëjnë, sipas stjuardesave
 • 08-Apr-2019

Nëse keni pak simpati për stjuardët e stjuardesat, që çdo ditë janë dëshmitarë të disa prej sjelljeve njerëzore më ekstreme, do të bënit

Lexo të gjithën
Çfarë i ndodh trupit gjatë fluturimit
 • 08-Apr-2019

Nuk keni pse e mbani mendjen te peripecitë e vogla të rrugës, por mirë është të informoheni, pikërisht për të kuptuar se ndjesitë e çudits

Lexo të gjithën
Arsye të çuditshme që i detyrojnë avionët të kthejnë kursin e fluturimit
 • 08-Apr-2019

Ta kthesh avionin në mes të fluturimit është ngjarje e rrallë dhe ndodh për shkak të ndonjë trysnie për shkaqe mekanike. Por ka edhe raste t

Lexo të gjithën
Cila është ndenjësja më e sigurt në avion?
 • 08-Apr-2019

Vitin e kaluar TIME ka analizuar aksidentet me avionë dhe ndenjëset për të caktuar cila ndenjëse në avion është më e sigurt

Lexo të gjithën
9 sekrete për gjumin më të mirë në avion
 • 08-Apr-2019

Njerëzit që bien në gjumë në avion janë me fat. Shumë prej nesh nuk janë as të aftë të dremisin në pozicione kaq të parehatshme dhe në m

Lexo të gjithën
10 aeroportet me ushqimin më të mirë
 • 08-Apr-2019

Rezultatet janë bazuar në pyetësorë të kryera nga klientët ajrorë të 106 kombësive të ndryshme. Këtu janë 10 aeroportet më të mirë pë

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.