Blog Listing

Ilirian Shima; 24 orë vërdallë Athinës
 • 08-Apr-2019

Skulptori Ilirian Shima na bën udhë në zbulim të Athinës. Zotat, antikiteti, filozofia, shpirti ballkanas, aroma e detit dhe e ushqimeve vijnë t

Lexo të gjithën
Jon Tarifa; Mirësevini në Hagë, në qytetin e paqes dhe drejtësisë!
 • 08-Apr-2019

Këngëtari i muzikës reagge, shumë i njohur dhe i dashur për publikun holandez dhe më gjerë, Jon Tarifa na bën një shëtitje në Hagën, qyt

Lexo të gjithën
Oprah pushime me Obama-t; Çfarë ndodh në varkë, mbetet në Varkë
 • 08-Apr-2019

Obamat, Winfrey, Tom Hanks dhe Bruce Springsteen u mblodhën në një jaht 138 metra në brigjet e Tahitit, në atë çka duken si pushimet më të

Lexo të gjithën
Menada Zaimi; Ju flet Uashingtoni !
 • 08-Apr-2019

Menada Zaimi rrëfen jetën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa na shëtit në distriktin e Uashingtonit

Lexo të gjithën
Një udhëtim Guinnes në çift
 • 08-Apr-2019

Çifti që ka realizuar udhëtimin më të gjatë me makinë, ndan disa këshilla si të merresh vesh me partnerin kur kalon kohë 24/24 bashkë...

Lexo të gjithën
Të gjitha rrugët të çojnë në Romë
 • 08-Apr-2019

Një shprehje e njohur thotë: “Të gjitha rrugët të çojnë në Romë”. Kjo lidhet kryesisht me pushtetin që romanët kishin dikur dhe me fakt

Lexo të gjithën
72-vjeçarja që shëtit botën vetëm me një çantë shpine
 • 08-Apr-2019

Deri tani kam vizituar 50 shtete, nga Myanmar-i i pazbuluar te magjikja Republikë Çeke – gjithçka shumë larg vendlindjes sime, Essex-it. Unë th

Lexo të gjithën
Brenda ishullit luksoz ku Pippa Middleton po kalon muajin e mjaltit
 • 08-Apr-2019

Ishulli, i njohur ndryshe si Tetiaroa, ka qenë në pronësi të legjendës hollivudiane Marlon Brando.

Lexo të gjithën
Pasi u diagnostikua me kancer, kjo grua pa 7 Mrekullitë e Botës në 13 ditë
 • 08-Apr-2019

Ajo e bëri këtë udhëtim së bashku me të dashurin, në dy javë. Më pas ajo e ndau udhëtimin në website-in personal, në Instagram dhe në kan

Lexo të gjithën
Pse mbretëresha e Anglisë nuk ka nevojë për pasaportë kur udhëton
 • 08-Apr-2019

Madhëria e saj Mbretëresha nuk ka nevojë për artikuj njerëzish të zakonshëm si pasaporta kur udhëton jashtë vendit. Por, udhëtimi pa pasapo

Lexo të gjithën
Chrissy Teigen zbulon të vetmen gjë që nuk vesh në aeroport
 • 08-Apr-2019

Edhe pse këpucët që ajo zgjedh për të udhëtuar mund të mos jenë më të rehatshmet, duhet ta pranojmë se duhet shkëlqyeshëm

Lexo të gjithën
Kjo grua ka udhëtuar botën për 10 vjet rresht dhe ka kursyer 100 mijë dollarë
 • 08-Apr-2019

Prej dhjetë vitesh ka përshkuar dhe ka jetuar në mbi 50 shtete. Nora Dunn, 40 vjeç, nuk udhëton nëpër botë. Ajo jeton nëpër botë.

Lexo të gjithën
Kim Kardashian përgatit 40 –vjetorin e Kanye West në Bahamas
 • 08-Apr-2019

Kanye West i bën 40 vjeç më 8 qershor, por kjo nuk e ndal të shoqen, familjen dhe krejt shpurën për të festuar ditëlindjen e tij pak më herë

Lexo të gjithën
Arratisja e ëmbël e Goldie Hawn dhe Kurt Russell në Greqi
 • 08-Apr-2019

Pushimet dukeshin një parajsë ushqimi, plazhesh dhe diejsh.Është mirë të jesh Goldie!

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.