Blog Listing

Playa del Carmen; Në zbulim të Meksikës
 • 08-Apr-2019

Ngjyra që i gjen vetëm në parajsat tropikale, por dhe argëtim, ekskursione, zhytje, blerje, restorante ndërkombëtarë dhe jetë nate. Përtej so

Lexo të gjithën
Shtëpitë e Nerudës në Kili; Parajsa Paqësore e Poetit
 • 08-Apr-2019

Ndërsa në kinema sapo ka dalë filmi rreth Pablo Nerudës, vizitojmë dy nga shtëpitë me fytyrë nga oqeani Paqësor ku poeti gjente frymëzim: I

Lexo të gjithën
Budapesti në ritëm pa kohë
 • 08-Apr-2019

Ka një ndjesi ritmi të qytetit- çdo mëngjes. Kur Budapesti zgjohet, mund të ndjesh ritmin të nisë dhe vazhdon deri natën. Atmosfera e tij ë

Lexo të gjithën
Gjigantët e harruar në pyjet e Kopenhagës
 • 08-Apr-2019

Gjuetia e këtyre skulpturave mund t’ju çojë drejt pikave më mbresëlënëse të Danimarkës. Artisti danez Thomas Dambo po frymëzon adhuruesit

Lexo të gjithën
Maroku, magjia e shkretëtirës
 • 08-Apr-2019

Maroku do ju marrë mendjen dhe është vërtet një copë parajse

Lexo të gjithën
Buenos Aires, Parisi i Amerikës Latine
 • 08-Apr-2019

Parisi i Jugut, apo kryeqyteti me stil i Amerikës Latine me tipare europiane. Bota e vjetër përzihet me të renë në Buenos Aires, metropoli gjit

Lexo të gjithën
10 Sekrete të Machu Picchu
 • 08-Apr-2019

avarësisht faktit se qyteti tani është pjesë e trashëgimisë Botërore UNESCO dhe shkencëtarët e kanë studiuar malin e shenjtë të pushimit,

Lexo të gjithën
Nudizëm dhe dashuri pa kushte; Njihuni me njerëzit e Ylberit
 • 08-Apr-2019

Fotografi Denis Vejas, 30 vjeç nga Lituania ka ndjekur Mbledhjet e Ylberit nëpër Meksikë, Guatemala, Rusi e Marok. Ai ka fotografuar disa ngjarje

Lexo të gjithën
Kamboxhia në 7 elementë
 • 08-Apr-2019

Me plazhe të izoluar, tempuj prehistorikë, një histori të trazuar dhe një klulturë magjepsëse ky vend i vogël nuk duhet humbur.

Lexo të gjithën
Samoa; Legjenda e Lashtë e Dashurisë
 • 08-Apr-2019

Rrëfenja mbërthyese dashurie, hakmarrjeje dhe shpengimi janë të lidhura me traditat e samoanëve.

Lexo të gjithën
Pse vizitorëve u ndalohet të hyjnë në këtë ishull të izoluar në Oqeanin Indian?
 • 08-Apr-2019

Në një ishull të izoluar në Oqeanin Indian është një fis indigjenësh që sulmojnë këdo që përpiqet ta vizitojë. Ishulli është emërtuar

Lexo të gjithën
Tripadvisor; certifikatë ekselencë plazhit të maceve në Sardenjë
 • 08-Apr-2019

Për të dytin vit radhazi “Macet e Su Pallosu” kanë marrë nga portali më i madh i udhëtimeve dhe turizmit – Tripavidsor –Certifikatë Ek

Lexo të gjithën
Java në fotot më të bukura të udhëtimeve: Është një botë që nuk ndalet së punuari…
 • 08-Apr-2019

Për ata që janë në punë, merreni dozën e udhëtimit përmes këtyre fotove

Lexo të gjithën
Ja si duket një udhëtim i lumtur
 • 08-Apr-2019

Disa fotografë të National Geographic kanë treguar vendet, të cilët i kanë bërë ata të lumtur, ndërsa udhëtonin mes destinacioneve të af

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.