Blog Listing

Kyoto, Japoni; Një vështrim në të shkuarën
 • 08-Apr-2019

Qyteti është i famshëm për tempujt klasikë budistë, kopshtet dhe pallatet perandorakë, faltoret Shinto dhe shtëpitë tradicionale prej druri.

Lexo të gjithën
8 fakte rreth Pamukkale-s
 • 08-Apr-2019

Kur vizitoni Turqinë, Pamukkale është një must! Ju intrigon? Ja 8 fakte interesante rreth vendit!

Lexo të gjithën
14 fakte argëtuese rreth Ibizës
 • 08-Apr-2019

Ibiza është e mirënjohur për statusin e saj si meka e muzikës. Një crème dela crème e DJ-ve më të njohur e bën ishullin një tokë të shen

Lexo të gjithën
Si të marrësh një kështjellë falas në Itali
 • 08-Apr-2019

Ti merr një kështjellë! Italia po jep më shumë se 100 ndërtesa historike nëpër të gjithë vendin, përfshirë kështjella, ferma dhe manastir

Lexo të gjithën
5 këshilla mirësjelljeje kur udhëton drejt Azisë
 • 08-Apr-2019

Këto këshilla do ju ndihmojnë të sfidoni stereotipat dhe të shmangni ndonjë fyerje të paqëllimtë ndaj vendasve. Pavarësisht se cilin vend ve

Lexo të gjithën
Ç'ju pret në Indi
 • 08-Apr-2019

Ja disa këshilla dhe informacion i dobishëm për të pasur një ide se ç’ju pret në Indi për shmangur tronditjen kulturore!

Lexo të gjithën
5 gjëra për të mos u humbur në Kajro
 • 08-Apr-2019

Kajro është qytet mbresëlënës, pavarësisht përvojës që po kërkoni. Qoftë histori, një dëshirë të fortë për të zbuluar më shumë rre

Lexo të gjithën
5 arsye për të vizituar Rusinë
 • 08-Apr-2019

Me tetë zona të ndryshme orare dhe më një klimë shumë të ndryshueshme ( nga i nxehti subtropikal i Soçit në jug te terreni i ngrirë arktik i

Lexo të gjithën
Nepal, në shtëpinë e Everestit
 • 08-Apr-2019

I njohur si shteti që është shtëpi e malit Everest dhe 8 prej maleve më të lartë të botës, ka pamje epike dhe rrethina natyrore që janë

Lexo të gjithën
Bled, qyteti i mrekullive të fshehta
 • 08-Apr-2019

Bledi është një qytezë me rreth 6.000 banorë, që kthen çdo vizitor të tij në një ëndërrimtar dhe besimtar të përrallave me princër, pri

Lexo të gjithën
Ky ishull ku gratë ndalohen të hyjnë mund të bëhet trashëgimi e UNESCO
 • 08-Apr-2019

Burrat që e vizitojnë duhet të bien dakord për të mos zbuluar detaje mbi udhëtimin e tyre.

Lexo të gjithën
Ja çfarë duhet të dini rreth Festës Hindu, Holi
 • 08-Apr-2019

Çdo vit, miliona njerëz në Indi, Nepal dhe nëpër të gjithë botën kremtojnë festën Hindu të Holit, nën retë e pudrës shumëngjyrëshe.

Lexo të gjithën
Amsterdam; jo vetëm marijuanë dhe drita të kuqe
 • 08-Apr-2019

Një guidë në Amsterdam na tregon se përgjatë monumenteve historike dhe Mjeshtrave të Mëdhenj, qyteti është një kryeqytet modern me çdo lloj

Lexo të gjithën
Liguria; Mrekullia Mesdhetare
 • 08-Apr-2019

Në qytetin e Kristofor Kolombit dhe të Akuariumit më të famshëm të Europës, mund të shëtitet mes labirintit të rrugëve që karakterizojnë

Lexo të gjithën
Një verë në Saint Tropez
 • 08-Apr-2019

Kanë kaluar pothuajse 50 vjet që kur Brigitte Bardot e bëri të njohur San Tropenë si vendi i VIP-ave, e që nga ai moment nuk e ka humbur shkël

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.