Blog Listing

Universal Studios; një udhëtim fantastik në Hollywood
 • 08-Apr-2019

Sigurisht Los Anxhelosi ka plazhe, male dhe shumë muze, por gjithashtu është vendi ku mund të fluturosh me fshesë në krah të Harry Potter-it, t

Lexo të gjithën
Ja çfarë duhet të dini rreth Festës Hindu, Holi
 • 08-Apr-2019

Çdo vit, miliona njerëz në Indi, Nepal dhe nëpër të gjithë botën kremtojnë festën Hindu të Holit, nën retë e pudrës shumëngjyrëshe.

Lexo të gjithën
Pamela Anderson me një restorant në Francë
 • 08-Apr-2019

Në korrik, aktorja do të hapë një restorant në Francë. Me një meny të gjithën vegane.

Lexo të gjithën
Nga Karaibet; Karkaleca pikantë me salcë ananasi
 • 08-Apr-2019

Duhen vetëm pak minuta për të përgatitur karkalecat. Nëse zgjidhni t’i servirni të ngrohtë, përgatisni salcën më parë. Karkalecat gjithas

Lexo të gjithën
6 Mësime të vyera që nxirrni nga udhëtimet
 • 08-Apr-2019

Thonë se jeta është një libër dhe ata që nuk udhëtojnë lexojnë vetëm një faqe. Është e vërtetë, ka shumë gjëra për të mësuar përm

Lexo të gjithën
Udhëtim në Europë; ndiqni aromën e ushqimit
 • 08-Apr-2019

Shtatë qytete, shtatë shije!

Lexo të gjithën
9 sekrete për gjumin më të mirë në avion
 • 08-Apr-2019

Njerëzit që bien në gjumë në avion janë me fat. Shumë prej nesh nuk janë as të aftë të dremisin në pozicione kaq të parehatshme dhe në m

Lexo të gjithën
Blogerët e udhëtimit zbulojnë anën jo aq të lavdishme kur paguhen për të bërë pushime
 • 08-Apr-2019

Është dilema e çdo blogger-i udhëtimesh: Si të marrësh pushime të vërteta kur të jesh me pushime është puna jote ?

Lexo të gjithën
A është ky restoranti më i bukur në botë?
 • 08-Apr-2019

Shkëlqimi i Instagramit ka sjellë madje edhe më shumë rëndësi në mjediset e restoranteve. Dhe kur udhëton, do vetëm të marrësh kohë për t

Lexo të gjithën
15 vende të bukur që shumë turistë nuk ua dinë ekzistencën
 • 08-Apr-2019

Kemi mbledhur 15 prej këtyre vendeve të fshehta në planetit tonë për të cilët shumë turistë nuk kanë dëgjuar. Mos e humbisni mundësinë t

Lexo të gjithën
Sallatë patatesh gjermane
 • 08-Apr-2019

Është e thjeshtë edhe ta dyfishosh këtë recetë gjithashtu, mund ta sillni në drekë , ose në shtëpi në okazione të veçanta. Zakonisht n

Lexo të gjithën
Laguna e kuqe në Bolivi
 • 08-Apr-2019

Algat e kuqe dhe mikroorganizmat e tjerë i japin liqenit një ngjyrë portokalli-kuqe, ndërsa ishujt e vegjël të kripës së bardhë të kristalt

Lexo të gjithën
Majorka, një ishull, 300 plazhe
 • 08-Apr-2019

Det, diell, por edhe zona të jashtëzakonshme natyrore të mbrojtura dhe një pasuri e rëndësishme kulturore

Lexo të gjithën
10 aeroportet me ushqimin më të mirë
 • 08-Apr-2019

Rezultatet janë bazuar në pyetësorë të kryera nga klientët ajrorë të 106 kombësive të ndryshme. Këtu janë 10 aeroportet më të mirë pë

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.