Blog Listing

Jam e bukur, udhëtoj vetëm dhe me paratë e mia!
 • 08-Apr-2019

Vajzat e bukura që nisin një udhëtim, të vetmuara, në një shtet tjetër, interpretohen shpesh si prostituta...Ja përgjigja brilante e kësaj b

Lexo të gjithën
Sa gjatë na mbajnë pushimet larg stresit?
 • 08-Apr-2019

Nëse gjatë pushimeve ju bëni edhe meditim, përfitimet për shëndetin janë shumë herë më të mëdha.

Lexo të gjithën
Ky fshat në Zvicër i ndalon fotografitë, ja përse!
 • 08-Apr-2019

Ekziston një fshat turistik në Zvicër i cili nuk lejon fotot. Atyre u kërkohet të shikojnë nga afër bukuritë e këtij vendi, pa shkrepur imazh

Lexo të gjithën
Si të mos i humbisni valixhet në aeroport!
 • 08-Apr-2019

Humbja e bagazheve është një makth për çdo turist. Megjithatë, nëse mësoni këto sekrete të vogla do t’i shmangeni njëherë e mirë këtij

Lexo të gjithën
Si ta mposhtni frikën nga fluturimi
 • 08-Apr-2019

Keni frikë nga fluturimi? Sa herë që hipni në aeroplan duhet që të kryqëzoni gishtërinjtë? Në të vërtetë, matematika, statistika dhe tekn

Lexo të gjithën
Plazhet më të bukur për muajin e mjaltit
 • 08-Apr-2019

Nëse ju dhe bashkëshorti juaj i ardhshëm jeni të stresuar nga planifikimi i dasmës, lëreni mënjanë dhe filloni të mendoni për muajin e mjal

Lexo të gjithën
Ky çift udhëton nëpër botë për të luajtur me arkitekturën
 • 08-Apr-2019

...dhe fotografitë e tyre do ju kënaqin syrin

Lexo të gjithën
Plazhet unikë me rërë pink në Ishullin Harbor, Bahamas
 • 08-Apr-2019

Gjëja më befasuese është një rrip i gjatë prej 5 kilometrash prej rëre ngjyrë rozë. Kjo e bën një nga plazhet më të pazakonta në botë

Lexo të gjithën
Samoa; Legjenda e Lashtë e Dashurisë
 • 08-Apr-2019

Rrëfenja mbërthyese dashurie, hakmarrjeje dhe shpengimi janë të lidhura me traditat e samoanëve.

Lexo të gjithën
Foto të mrekullueshme të avionëve që fluturojnë rreth diellit dhe hënës
 • 08-Apr-2019

Marrëdhënia e njeriut me hapësirën ka frymëzuar veprën e fotografit Sebastien Lebrigand.

Lexo të gjithën
Guacamole; shija e Meksikës
 • 08-Apr-2019

Mund ta bëni këtë sallatë avokadoje të qullët ose me thela, sipas shijes.

Lexo të gjithën
10 foto të peizazheve më të bukura në botë që do ju lënë pa frymë
 • 08-Apr-2019

Libri i ri i National Geographic, i çon lexuesit në një udhëtim spektakolar me pamje madhështore.

Lexo të gjithën
Amsterdam; jo vetëm marijuanë dhe drita të kuqe
 • 08-Apr-2019

Një guidë në Amsterdam na tregon se përgjatë monumenteve historike dhe Mjeshtrave të Mëdhenj, qyteti është një kryeqytet modern me çdo lloj

Lexo të gjithën
Ja çfarë të bësh kur të kap ankthi nga turbulenca
 • 08-Apr-2019

Një truk për t’u përballur me frikën ndaj turbulencave

Lexo të gjithën
Një aplikacion që ndihmon të planifikoni pushimet???
 • 08-Apr-2019

Është e mundur të vazhdohet të shfletohen opsione derisa aplikacioni ngec mbi një itinerar që duket i mirë.

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.