Blog Listing

Mënyra gjeniale për të bërë gati valixhet
 • 08-Apr-2019

Ata që bëhen gati në minutën e fundit zakonisht e teprojnë, sidomos kur bëjnë valixhe familjare. Mund ta kthesh procesin në favor, duke implem

Lexo të gjithën
9 mënyra aventuriere për të thënë “Pranoj!
 • 08-Apr-2019

Për më aventurierët në shpirt, nocioni i dasmës tipike mund të tingëllojë jashtë nivelit. Nëse ju pëlqen të ngjitni male, të bëni ski ap

Lexo të gjithën
Shtëpitë e Nerudës në Kili; Parajsa Paqësore e Poetit
 • 08-Apr-2019

Ndërsa në kinema sapo ka dalë filmi rreth Pablo Nerudës, vizitojmë dy nga shtëpitë me fytyrë nga oqeani Paqësor ku poeti gjente frymëzim: I

Lexo të gjithën
Si t’i mbijetosh një fluturimi të gjatë
 • 08-Apr-2019

Këto këshilla dhe truke do ju mbajnë të shëndetshëm edhe në udhëtimet më të gjatë.

Lexo të gjithën
Jon Tarifa; Mirësevini në Hagë, në qytetin e paqes dhe drejtësisë!
 • 08-Apr-2019

Këngëtari i muzikës reagge, shumë i njohur dhe i dashur për publikun holandez dhe më gjerë, Jon Tarifa na bën një shëtitje në Hagën, qyt

Lexo të gjithën
Ky është vendi më i mirë në botë për pushime
 • 08-Apr-2019

Forumi Botëror Ekonomik ka renditur vendet më të mira për turizëm. Për të dytën herë, kryeson Spanja.Por çfarë e bën kaq të mirë Spanjë

Lexo të gjithën
Sallatë meksikane me fasule
 • 08-Apr-2019

Një sallatë plot ngjyra, pikante dhe freskuese me fasule dhe misër

Lexo të gjithën
Njihuni me udhëtarët e pasur të Instagram
 • 08-Apr-2019

Blogger-ët e udhëtimeve Jack Morris, 26 dhe Lauren Bullen, 24, u njohën në Fiji dhe prej asokohe janë përfshirë në një romancë shëtitëse.

Lexo të gjithën
Ku të udhëtosh sipas shenjës së horoskopit
 • 08-Apr-2019

Po ëndërroni për pak kohë vetëm? Destinacioni juaj është shkruar në yje

Lexo të gjithën
Ja sesi gratë e hatashme i paketojnë këpucët
 • 08-Apr-2019

Herës tjetër kur të bëni gati çantën, merrni një këllëf të vjetër jastëku, futini brenda këpucët, mbylleni grykën me një nyjë dhe ...

Lexo të gjithën
Oprah pushime me Obama-t; Çfarë ndodh në varkë, mbetet në Varkë
 • 08-Apr-2019

Obamat, Winfrey, Tom Hanks dhe Bruce Springsteen u mblodhën në një jaht 138 metra në brigjet e Tahitit, në atë çka duken si pushimet më të

Lexo të gjithën
Zemra e Portugalisë; Lisbona dhe Porto
 • 08-Apr-2019

Portugalia me ngjyrat, aroma, shijet dhe njerëzit miqësorë të bën për vete menjëherë

Lexo të gjithën
13 vende ku mund të shohësh ujërat më blu të botës
 • 08-Apr-2019

Për të të ndihmuar të gjesh paqen e brendshme dhe të kapësh disa dallgë dhe rreze, kemi sjellë një listë të ujërave më blu në botë. Kë

Lexo të gjithën
Kyoto, Japoni; Një vështrim në të shkuarën
 • 08-Apr-2019

Qyteti është i famshëm për tempujt klasikë budistë, kopshtet dhe pallatet perandorakë, faltoret Shinto dhe shtëpitë tradicionale prej druri.

Lexo të gjithën
Ç’të bësh në Pragë
 • 08-Apr-2019

I njohur si Qyteti i Njëqind Majave, Praga i tundon udhëtarët me sharmin e pazakontë dhe arkitekturën mbresëlënëse: kryeqyteti i Republikë

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.