Blog Listing

Këshilla praktike gjatë udhëtimit
 • 08-Apr-2019

Ja disa këshilla praktike që duhet të ndiqni kur të udhëtoni

Lexo të gjithën
Arsyeja shkencore se pse duhet të bëni pushime në plazh
 • 08-Apr-2019

Bëjeni udhëtimin e radhës pranë ujit!

Lexo të gjithën
Ja kush janë shtetet më miqësorë me turistët
 • 08-Apr-2019

Infrastruktura e shërbimit turistik nuk tingëllon aq emocionuese, por gatishmëria e një vendi për të mirëpritur vizitorët mund t’i bëjë os

Lexo të gjithën
Je me humor të keq? Rezervo menjëherë ca pushime!
 • 08-Apr-2019

E thotë shkenca: Moti i keq ju bën me humor të keq.

Lexo të gjithën
Ja çfarë u ndodh monedhave që hidhni në shatërvanë
 • 08-Apr-2019

Çfarë u ndodh monedhave që hidhni në shatërvan pasi keni shprehur një dëshirë? Përgjigja mund t’ju habisë.

Lexo të gjithën
Ka një hotel flluskë në vreshtat e Meksikës, ku mund të kundrosh 5 milionë yje
 • 08-Apr-2019

Mund të festosh ditëlindjen në hotel Campera, në një tendë transparente flluskë në mes të vreshtave. Ju, partneri, një shtrat shumë i reha

Lexo të gjithën
Ky qytet i humbur në Peru është edhe më i mrekullueshëm sesa Machu Picchu
 • 08-Apr-2019

Një teleferik i ri sapo është hapur në Peru, për t’i çuar vizitorët drejt në Kuelap, një nga monumentet më antikë të Amerikave.

Lexo të gjithën
Një guidë në banjat termale të Budapestit
 • 08-Apr-2019

Se cilën banjë termale zgjidhni është çështje shijeje dhe se çfarë kërkoni saktësisht; qoftë argëtim, kurim apo qetësim për diçka më s

Lexo të gjithën
8 gjëra që ndoshta nuk i dinit për Portugalinë
 • 08-Apr-2019

Ka vende, gjëra dhe fakte jo fort të njohura dhe ua përforcojnë mendimin për ta bërë Portugalinë destinacion të udhëtimeve tuaja.

Lexo të gjithën
10 gjëra që nuk duhet t’i bëni kur jeni në Romë
 • 08-Apr-2019

Ideja kryesore është “Mos bëni atë që romanët vetë nuk e bëjnë!”. Kjo për shkak se disa zakone turistësh janë argëtuese, por disa të

Lexo të gjithën
11 gjëra që duhet të dini përpara se të udhëtoni drejt Stambollit
 • 08-Apr-2019

Mbani mend se jeni në një prej qyteteve më të bukur dhe historikë të botës!

Lexo të gjithën
35 fshatra përrallash që mund t’i vizitosh në jetën e vërtetë
 • 08-Apr-2019

Nëse do të doni të arratiseni, mos u fshihni në dhomën e gjumit. Kërkoni për fshatin më të afërt në këtë listë dhe fshihuni atje!

Lexo të gjithën
Ja çfarë të shihni në akuariumin më të madh të botës
 • 08-Apr-2019

Po planifikoni një udhëtim për të parë akuariumin më të madh të botës? Do ju duhen disa ditë pushimesh ekstra, sepse mbajtësi aktual i rek

Lexo të gjithën
Ja në cilët qytete do të donin të jetonin njerëzit nën 30 vjeç
 • 08-Apr-2019

Renditja shqyrtoi elementë si kostoja e jetesës, aksesi në transport publik dhe mundësitë e punësimit.

Lexo të gjithën
Ky është destinacioni më i frekuentuar në botë ( Jo, nuk është Parisi!)
 • 08-Apr-2019

Londër, Tokio, Paris – mund të hamendësosh se një prej këtyre tre qyteteve të famshëm do të jetë numri një për destinacionet e frekuentua

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.