Blog Listing

10 destinacionet me më shumë ngjyra të Europës
 • 08-Apr-2019

Ju ka zënë trishtimi i rëndë i udhëtimeve? Na u bashkoni në këtë xhiro ylberi nëpër disa prej vendeve me më shumë ngjyra të Europës

Lexo të gjithën
Tani mund të flini në shtëpinë e Pablo Escobar në Tulum, Meksikë
 • 08-Apr-2019

Fansat e serialit “Narcos” , mund të duan të rezervojnë një biletë për në Tulum, Meksikë, në një prej vilave të Pablo Escobar.

Lexo të gjithën
Laos, shpirti i paprekur i Azisë
 • 08-Apr-2019

Toka e ëndërrimtarëve mes fqinjëve të zhvilluar. Laosi sjell bashkë më të mirën e Azisë juglindore në një destinacion të vetëm.

Lexo të gjithën
Në këtë hotel turistët flenë njëherazi në dy shtete
 • 08-Apr-2019

Hoteli Arbez me dy yje ndodhet në kufirin mes Francës dhe Zvicrës. Ka një adresë franceze dhe një zvicerane. Sapo të hyni brenda, mund të ecni

Lexo të gjithën
24 gjëra argëtuese që mund të bësh në Pragë
 • 08-Apr-2019

Praga është një nga qytetet më të preferuara të Europës dhe gjithnjë gjen diçka për të bërë atje, qoftë në sezonin e verës apo atë t

Lexo të gjithën
Aeroporti më i madh në botë do të hapet më 2019 –ën
 • 08-Apr-2019

Arkitektja e Ndërtesës së Terminalit të Aeroportit të Ri të Pekinit është e famshmja Zaha Hadid.

Lexo të gjithën
Në një ishull, në mes të oqeanit, ndodhet një ujëvarë nënujore...
 • 08-Apr-2019

Vetëm imagjinoni të pluskoni mbi këtë ujëvarë nënujore. Nëse kjo nuk ua ngre adrenalinën, nuk di se ç’tjetër gjë mund ta bëjë!

Lexo të gjithën
Shakshuka; Një pjatë mëngjesi nga Lindja e Mesme
 • 08-Apr-2019

Një pjatë e shpejtë me shumë shije dhe aromë që gatuhet në Izrael. Mund t’i shtosh erëza për shije. Por fillimisht provojeni kështu: Bën

Lexo të gjithën
Filipine: Misteri i kodrave prej çokollate
 • 08-Apr-2019

Atraksioni është tamam siç tingëllon: një grup kodrash të rrumbullta, me ngjyrë kafe çokollatë gjatë sezonit të thatë, të vendosura në q

Lexo të gjithën
Këto foto të bregut të Amalfit do ju ndezin dëshirën për të bredhur
 • 08-Apr-2019

Shkëmbinj madhështorë, plazhe të virgjër, rrugë të tatëpjeta me kalldrëm, shtëpi me gëlqere, aromë limonësh...

Lexo të gjithën
Ja udhëtimet që duhen bërë patjetër në jetë
 • 08-Apr-2019

Disa përvoja që të ndryshojnë jetën e që duhet të jenë në majë të listave të çdo udhëtari

Lexo të gjithën
Në këto plazhe, do të gjeni rërë të gjelbër
 • 08-Apr-2019

Plazhet me rërë të bardhë gjendet lehtë, por këta të katërt, me rërë të gjelbër ofrojnë një përvojë krejt unike plazhi.

Lexo të gjithën
Të udhëtosh me fëmijë: 10 këshilla ekspertësh për një nënë udhëtare
 • 08-Apr-2019

Pra si ta bëjmë të lumtur? Duke përdorur këto truke që kemi mësuar gjatë rrugës.

Lexo të gjithën
15 gabime që bëjnë ata që fluturojnë për herë të parë
 • 08-Apr-2019

Ja disa gabime të zakonshme që bëjnë vazhdimisht udhëtarët rishtarë. Por fatmirësisht, me t’u njohur me këto gabime, bëhet e thjeshtë pë

Lexo të gjithën
Shteti më i sjellshëm në botë është...
 • 08-Apr-2019

Është aq me edukatë sa edhe ndenjëset e tualetit tregojnë vëmendje kur hyn në banjë.

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.