Blog Listing

5 destinacione relaksi
 • 08-Apr-2019

Larg qytetit dhe rutinës së zakonshme, larg gjërave të zakonshme që bëni çdo ditë, për të përjetuar momente të reja lumturie.

Lexo të gjithën
5 mënyra sesi Vip-at ruajnë formën gjatë udhëtimit
 • 08-Apr-2019

Të jesh në formë të mirë ndërsa udhëton nuk është aq e vështirë sa duket: nuk të duhet një palestër fantastike apo shumë kohë e lirë.

Lexo të gjithën
Në Turqi edhe për ski
 • 08-Apr-2019

Deti dhe rëra e kanë shndërruar Turqinë në një destinacion të preferuar për verën, por malet e larta dhe qendrat e skive moderne gjithashtu e

Lexo të gjithën
Do t’i arratisesh çmendurisë? Tani mund të fluturosh drejt ishullit më të largët të botës
 • 08-Apr-2019

Shën Helena, vendi ku mërgoi Napoleon Bonaparti pas disfatës në Betejën e Vaterlosë dhe vendi ku vdiq...

Lexo të gjithën
10 ishujt më të bukur të botës
 • 08-Apr-2019

Një revistë e specializuar për udhëtimet ka renditur ishujt më të votuar prej lexuesve të saj. Ja cilët janë dhjetë më të mirë

Lexo të gjithën
10 qytetet më të bukur në ishuj
 • 08-Apr-2019

Këta metropole unike, rrethuar nga uji ripërkufizojnë jetesën urbane

Lexo të gjithën
Udhëtoni në këta vullkane aktivë për të dëshmuar forcën e natyrës
 • 08-Apr-2019

Këto pika të nxehta gjeologjikë janë të garantuara se janë shpërthim

Lexo të gjithën
Rreth botës në 12 libra
 • 08-Apr-2019

Zhytuni në sfondet e këtyre rrëfenjave botërore

Lexo të gjithën
Si të vizitosh kontinentin e sapo zbuluar në Tokë...
 • 08-Apr-2019

Afro 5 milionë njerëz jetojnë në “kontinentin e humbur” të Tokës

Lexo të gjithën
Mund të shpëtosh jetë duke marrë një valixhe më shumë...
 • 08-Apr-2019

Pasagjerët që udhëtojnë vetëm me çanta dore mund të ketë një motiv të ri, bamirësie, për të rishqyrtuar preferencat e tyre.

Lexo të gjithën
Emra fëmijësh frymëzuar nga vende rreth botës
 • 08-Apr-2019

Nëse keni udhëtuar në ndonjë vend ku kultura dhe stili i jetës ju janë dukur të bukur, atëherë mund ta konsideroni ta pagëzoni të voglin ap

Lexo të gjithën
11 arsye për të vizituar Kopenhagën
 • 08-Apr-2019

Njëmbëdhjetë fotografi që frymëzojnë një udhëtim drejt Kopenhagës . Nga kështjellat e pabesueshme tek lagjet e lashta detare, eksplorojnë j

Lexo të gjithën
7 qytete ku mund të admirosh madhështinë e artit të rrugës
 • 08-Apr-2019

Grafiti, murale, vandalizëm—arti i rrugës merr shumë emra, por një gjë që tingëllon nëpër të gjithë botën është rëndësia kulturore p

Lexo të gjithën
Fluturimi më i shkurtër ndërkombëtar zgjat 8 minuta
 • 08-Apr-2019

Fluturimi ka thyer rekordin e mëparshëm që kishte zgjatur 10 minuta

Lexo të gjithën
Si ta kremtosh Vitin e Ri dy herë brenda një nate, nën dritat e Veriut
 • 08-Apr-2019

Pas një viti të ngarkuar, një festim i Ndërrimit të Viteve mund të mos jetë i mjaftueshëm. Falë zonave të ndryshme orare, është e mundur t

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.