Blog Listing

Ky fshat në Zvicër është shndërruar në hotel gjigant
 • 08-Apr-2019

Corippo, që ndodhet në kantonin italishtfolës të Ticino-s, ka vetëm 13 banorë dhe për të ndaluar largimin edhe të atyre që kanë mbetur, ka

Lexo të gjithën
Bukuritë më pak të njohura të Italisë
 • 08-Apr-2019

Nga Dolomitet e mahnitshme te fshati i përrallave Alberobello, zbuloni Italinë në rrugët më pak të rrahura.

Lexo të gjithën
Alfajores stil argjentinas
 • 08-Apr-2019

Kjo është një ëmbëlsirë tradicionale shumë e dashur në pjesën më të madhe të vendeve latine.

Lexo të gjithën
17 marifete për të mjeshtëruar udhëtimin vetëm
 • 08-Apr-2019

Cilido qoftë motivi që udhëton vetëm, ja disa këshilla dhe marifete të cilat duhet t’i dish

Lexo të gjithën
Katër kufij udhëtimi që nuk i kishe menduar kurrë se do i ndërtoje
 • 08-Apr-2019

Udhëtojmë dhe duam të njohim njerëz të rinj, të respektojmë kultura të reja dhe të provojmë eksperienca të reja, por ka një dallim mes kë

Lexo të gjithën
Ja si të shmangni rrudhosjen e rrobave gjatë paketimit të valixhes
 • 08-Apr-2019

Sipas ekspertëve të paketimit, as palosja në formë kuadrati, as ajo në formë ruloni, nuk garanton një rezultat pa rrudha, në rast se rrobat pa

Lexo të gjithën
Ja pse 2018, është vit i mirë për të vizituar këtë qytezë magjepsëse në Zvicër
 • 08-Apr-2019

Më 2018-ën, qyteti do u ofrojë vizitorëve që kalojnë natën aty një Kartë Bazeli falas, që është e mirë për transport publik falas dhe Wi

Lexo të gjithën
Destinacionet mesdhetare që duhet t’i vizitoni tani
 • 08-Apr-2019

Roma dhe Barcelona padyshim që kanë magjinë e tyre. Por dy qytetet janë gjithashtu dy pika të përsosura nisjeje për t’u zhytur në kultura dh

Lexo të gjithën
Këto mrekulli natyrore nuk ekzistojnë më
 • 08-Apr-2019

Forcat e natyrës dhe ato të dorës së njeriut vazhdojnë të riformësojnë peizazhet e planetit Tokë

Lexo të gjithën
10 destinacionet më të mira për 2018 –ën
 • 08-Apr-2019

Nga Festimet për 100 vjetorin e Nelson Mandelës, 200-vjetori i Pavarësisë së Kilit , te Lojërat Olimpike në Korenë e Jugut, ja cilët janë de

Lexo të gjithën
Ku ta gjesh vendin më të qetë në botë
 • 08-Apr-2019

Është aq i heshtur, sa i tremb vizitorët...

Lexo të gjithën
6 Destinacione ku mund të shkëputesh krejt nga teknologjia
 • 08-Apr-2019

Arratisuni botës digjitale që po na konsumon duke u aventuruar në një prej gjashtë këtyre pikave të izoluara nëpër botë

Lexo të gjithën
Arsyeja e vërtetë pse hotelet përdorin çarçafë të bardhë
 • 08-Apr-2019

Një nga pjesët më të mira të të qëndruarit në hotel është mëngjesi luksoz në shtrat. Por kushdo që ka derdhur mëngjesin e di se pak gjë

Lexo të gjithën
Si të planifikosh udhëtimin e ëndrrave me familjen
 • 08-Apr-2019

Ke kursyer dhe je gati të bësh pushimet e paharrueshme. Po ku të shkosh? Merri në konsideratë këta hapa që do ju ndihmojnë të përcaktoni udh

Lexo të gjithën
Po divorcohesh? Kjo Spa ofron një arratisje fundjave për ty
 • 08-Apr-2019

Divorci është ngjarje stresuese në jetën e njeriut. Sipas shkallës së stresit Holmes-Rahe, e cila mat ngarkesën e stresit që mban një perso

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.