Blog Listing

Sauna suedeze brenda vezës së artë ka shkuar në Paris
 • 08-Apr-2019

Parisianët do të mund të shijojnë së shpejti eksperiencën ekstravagante të spa-së brenda një veze.

Lexo të gjithën
Venecia po kufizon aksesin e anijeve të mëdha –ja ç’do të thotë për udhëtarët
 • 08-Apr-2019

Megjithatë, kjo nuk do të thotë se pasagjerët e anijeve turistike nuk do të jenë në gjendje të shohin qytetin. Por duhet t’i qasen pak më n

Lexo të gjithën
Shtatë vendet më të mirë që mund të vizitohen pas një ndarjeje
 • 08-Apr-2019

Nga shtëpia e Zhuljetës në hotelin Zemërthyerje

Lexo të gjithën
Kekë për çaj nga Rusia
 • 08-Apr-2019

Një recetë tradicionale për kohë Krishtlindjesh

Lexo të gjithën
16 monedha të botës aq të bukura sa nuk do doje t’i shpenzoje
 • 08-Apr-2019

Paratë cash janë specifike të rajoneve dhe shumë të dukshme, ndaj nuk është çudi që shtetet përdorin kartëmonedhat e tyre si telajo. Më po

Lexo të gjithën
Shteti që liron njerëzimin nga politikanët
 • 08-Apr-2019

Shteti i parë lundrues në botë do të jetë në Oqeanin Paqësor në ishullin e Tahitit në vitin 2020.

Lexo të gjithën
Këto marifete do ju ndihmojnë ta merrni të parët valixhen në aeroport
 • 08-Apr-2019

Ata që duan të shijojnë çdo minutë të pushimeve do të duan t’i provojnë këto marifete për të marrë valixhen menjëherë.

Lexo të gjithën
Ja ç’do të gjeni brenda parkut ushqimor të Italisë, që sapo është çelur
 • 08-Apr-2019

Vendi më i lumtur në tokë sapo ka ndryshuar pozicion. Parku i ushqimit në Itali, i përkushtuar të edukojë vizitorët me prodhimin e ushqimeve i

Lexo të gjithën
Aleksandria, joshja antike e Egjiptit
 • 08-Apr-2019

Mrekullitë e botës antike dhe mesjetare, por edhe plazhet e shumtë dhe çmimet e përballueshme e bëjnë Aleksandrinë qytet shumë të vizituar n

Lexo të gjithën
Arnavutkoy; Një shëtitje në lagjen shqiptare të Stambollit
 • 08-Apr-2019

Besohet se emri i kësaj lagjeje të jetë vënë në bazë të ushtarëve shqiptarë, të cilët thuhet se kanë luftuar në krah të Sulltanit në b

Lexo të gjithën
5 super vende në Kroaci (Përtej Dubrovnikut)
 • 08-Apr-2019

Me një natyrë mbresëlënëse, arkitekturë magjepsëse dhe një bregdet të gjatë të Adriatikut, ka plot për të parë në vendin spektakolar.

Lexo të gjithën
8 gjëra që duhet t’i shmangni gjatë fluturimit
 • 08-Apr-2019

Disa këshilla nga punonjës të ekuipazhit apo udhëtarë me eksperiencë se çfarë nuk duhet të vishni në avion. Lexoni dhe zbuloni se cilat ves

Lexo të gjithën
10 gjëra që duhet t’i bëni në Meksikë
 • 08-Apr-2019

Ndiqni gjurmët e aztekëve, admironi artin e Frida Kahlos dhe përjetoni tradita shekullore gjatë Ditës së të Vdekurve.

Lexo të gjithën
Ja cili është vendi më pak i vizituar në Europë!
 • 08-Apr-2019

Është gjithashtu një nga shtetet më të vjetër dhe më të vegjël në botë

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.