Blog Listing

10 gjëra që duhet t’i bëni në Vjenë gjatë Krishtlindjes
 • 08-Apr-2019

Vjena është shumë popullore si udhëtim festash. Por çfarë të bëni kur të jeni atje? Ja disa rekomandime

Lexo të gjithën
Noodles me gjalpë kikiriku
 • 08-Apr-2019

Fëmijët e pëlqejnë shumë këtë pjatë me shije aziatike. Mund të bëhet gjithashtu me makarona spaghetti.

Lexo të gjithën
Pse është e jashtëligjshme të bësh fotografi në Kullën Eiffel gjatë natës
 • 08-Apr-2019

Pra je në Paris dhe sigurisht do të duash të shohësh spektaklin e dritave çdo natë në Kullën Eiffel. Ndërsa ulësh nën ndërtesën e famshm

Lexo të gjithën
Vendet që duhet të vizitosh më 2018 –ën
 • 08-Apr-2019

Në kërkim të aventurës së re? Ja disa nga vendet e përzgjedhura prej redaktorëve të National Geographic, në zbulim të shtigjeve të reja, sh

Lexo të gjithën
Nëse doni të jeni të lumtur, vizitoni këtë shtet
 • 08-Apr-2019

Nëse është pozicionuar vazhdimisht midis vendeve më të lumtura në botë, mund të jetë meritë edhe e ritmit të punës. Rraskapitja në punë

Lexo të gjithën
Shanghai Tower, kulla më e lartë e artit në botë
 • 08-Apr-2019

Ndërtesa 632 metra e lartë është hapësira më e lartë e artit në botë. Ajo ka 126 kate e dizenjuar edhe si një ambient për vizitorët për t

Lexo të gjithën
Pilotët zbulojnë 16 sekrete që do ju ndihmojnë të bëheni ekspert në fluturim
 • 08-Apr-2019

Ja disa rrëfime nga anëtarë të ekuipazhit nga linja të ndryshme ajrore dhe dëshirojmë t’i ndajjmë me ju përpara se të niseni për udhëtim

Lexo të gjithën
Fotot e Halle Berry në Bora-Bora do ju frymëzojnë për pushimet e dimrit
 • 08-Apr-2019

Duket se Halle Berry po bën pushimet e ëndrrave të çdo njeriu në Bora-Bora dhe Tahiti. Dhe fatmirësisht për fansat dhe entuziastët e udhëtime

Lexo të gjithën
Amerikania më e re që ka vizituar çdo shtet të botës zbulon 10 destinacionet e saj të preferuara
 • 08-Apr-2019

E dimë që na kanë ardhur në majë të hundës ekspertët, por nëse doni këshilla udhëtimi nga dikush...Këta janë, sipas De Pecol, dhjetë v

Lexo të gjithën
Më shumë se gjysma e këtij vendi besojnë tek Elfët
 • 08-Apr-2019

Me të vërtetë. Duket se elfëve u shkon shumë për shtat peizazhi si i tjetër bote i Islandës.

Lexo të gjithën
Sekreti i danezëve mbi lumturinë
 • 08-Apr-2019

Dan Buettner, autor i librit “ Zonat blu të lumturisë: leksione nga njerëzit më të lumtur të botës” ka shpjeguar arsyen se përse Danimark

Lexo të gjithën
Ja ç’të bësh në çdo vend sipas turistëve
 • 08-Apr-2019

Ose do ta dashurosh këtë hartë, ose do ta urresh.

Lexo të gjithën
Një dimër për ski
 • 08-Apr-2019

10 destinacionet më të bukur në Europë për të apasionuarit pas skive

Lexo të gjithën
10 Sekrete stjuardesash që pasagjerët nuk i dinë
 • 08-Apr-2019

Ju sjellim dhjetë këshilla nga ekuipazhe të fluturimit sesi të merrni komoditetin maksimal nga çdo fluturim.

Lexo të gjithën
Mrekullitë antike të Indisë
 • 08-Apr-2019

Për të vizituar Taj Mahal koha më e përshtatshme janë muajt nga tetori në Mars.

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.