Blog Listing

Pushime, 10 destinacionet e 2017 –ës
 • 08-Apr-2019

Bota ofron vendet më të çuditshëm dhe më të mrekullueshëm që presin t’i eksploroni. Ja idetë, itineraret dhe frymëzimet për pushimet e

Lexo të gjithën
Të përdorësh Instagramin si guidë udhëtimi nëpër botë
 • 08-Apr-2019

Ky çift ka lënë punën dhe ka kaluar 6 muaj në udhëtim duke përdorur Instagramin si guidë

Lexo të gjithën
Si të marrësh një kështjellë falas në Itali
 • 08-Apr-2019

Ti merr një kështjellë! Italia po jep më shumë se 100 ndërtesa historike nëpër të gjithë vendin, përfshirë kështjella, ferma dhe manastir

Lexo të gjithën
Tacu tacu nga Peruja
 • 08-Apr-2019

Një pjatë me bazë orizi, që është perfekte edhe për mëngjes

Lexo të gjithën
Butoni sekret në ndenjësen e avionit që ju jep më shumë hapësirë
 • 08-Apr-2019

A keni dëshiruar të shtypni një buton në ndenjësen e avionit, që menjëherë do ju lejonte më shumë hapësirë? Epo, mundeni. Domethënë...

Lexo të gjithën
12 fakte gjeografike që do ju habisin
 • 08-Apr-2019

Planeti ynë i vogël blu është në fakt më shumë si një enciklopedi e madhe njohurish që presin të zbulohen. Ja ku janë disa fakte të pabes

Lexo të gjithën
Zakonet e çuditshme të VIP-ave në avion
 • 08-Apr-2019

Çfarë bëjnë për të qetësuar frikën e zakonshme ndaj fluturimit? A tremben nga mikrobet? Si e kalojnë kohën në një udhëtim të gjatë?

Lexo të gjithën
5 këshilla mirësjelljeje kur udhëton drejt Azisë
 • 08-Apr-2019

Këto këshilla do ju ndihmojnë të sfidoni stereotipat dhe të shmangni ndonjë fyerje të paqëllimtë ndaj vendasve. Pavarësisht se cilin vend ve

Lexo të gjithën
11 fakte befasuese rreth Madridit
 • 08-Apr-2019

Madridi është qyteti që di mirë si të jetojë. Është një qytet që ofron arkitekturë të mahnitshme, galeri të klasit të parë, plot histor

Lexo të gjithën
Ç'ju pret në Indi
 • 08-Apr-2019

Ja disa këshilla dhe informacion i dobishëm për të pasur një ide se ç’ju pret në Indi për shmangur tronditjen kulturore!

Lexo të gjithën
Brenda ishullit luksoz ku Pippa Middleton po kalon muajin e mjaltit
 • 08-Apr-2019

Ishulli, i njohur ndryshe si Tetiaroa, ka qenë në pronësi të legjendës hollivudiane Marlon Brando.

Lexo të gjithën
Buenos Aires, Parisi i Amerikës Latine
 • 08-Apr-2019

Parisi i Jugut, apo kryeqyteti me stil i Amerikës Latine me tipare europiane. Bota e vjetër përzihet me të renë në Buenos Aires, metropoli gjit

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.