Blog Listing

Çfarë të bësh kur të bllokohen veshët në avion
 • 08-Apr-2019

Mos lejo që dhimbja dhe bezdia e veshëve të të shkatërrojë fluturimin!

Lexo të gjithën
Çomlek derri Balinez
 • 30-Nov--0001

Plot aromë, pikant dhe i mbushur me shije të pabesueshme, ky çomlek është një festë e së premtes mbrëma...

Lexo të gjithën
21 të vërteta epike për Islandën
 • 08-Apr-2019

Me vullkane, akullnaja, ujëvara, gejzerë dhe liqene, Islanda ka një peizazh që është si kurrkund në planet.

Lexo të gjithën
Ja pse blogger-ët e udhëtimeve e dashurojnë Azinë
 • 08-Apr-2019

Ja cilat janë arsyet kryesore për të udhëtuar nëpër Azi, sipas blogger-ëve më të famshëm të udhëtimeve në botë! Nga Katmandu në Bangko

Lexo të gjithën
5 gjëra që nuk duhet t'i humbisni nga Kajro
 • 08-Apr-2019

Kajro është qytet mbresëlënës, pavarësisht përvojës që po kërkoni. Qoftë histori, një dëshirë të f ortë për të zbuluar më shumë rr

Lexo të gjithën
Icelandair prezanton të parën akullnajë fluturuese
 • 08-Apr-2019

Një fluturim në bordin e avionit frymëzuar nga akullnaja Vatnajökull

Lexo të gjithën
Pse duhet t’i shpenzoni paratë për udhëtime
 • 08-Apr-2019

Duhet t’i shpenzojmë paratë në përvoja si udhëtimi në vend që të blejmë një makinë të re. Përvojat mund të ofrojnë një jetë plot k

Lexo të gjithën
5 gjëra për të mos u humbur në Kajro
 • 08-Apr-2019

Kajro është qytet mbresëlënës, pavarësisht përvojës që po kërkoni. Qoftë histori, një dëshirë të fortë për të zbuluar më shumë rre

Lexo të gjithën
Bukuritë e bregdetit turk
 • 08-Apr-2019

Ndërsa të nxehtët e verës po afrohet, pushimet e verës janë gjëja e parë që vjen në mendje. Zbuloni të gjithë vendet e mrekullueshëm dhe

Lexo të gjithën
8 arsye për të ndërmarrë një tur
 • 08-Apr-2019

Të organizosh një aventurë udhëtimi të patëmetë kërkon shumë zgjedhje. Për ata që e kanë për herë të parë kjo mund të jetë pak frik

Lexo të gjithën
Karakteristikat e një shoku të mirë udhëtimi
 • 08-Apr-2019

Shoku i duhur i udhëtimit mund të ndikojë në përvojën që keni dhe madje të ndikojë opinionin tuaj për vetë destinacionin. Ka histori të mi

Lexo të gjithën
Pasi u diagnostikua me kancer, kjo grua pa 7 Mrekullitë e Botës në 13 ditë
 • 08-Apr-2019

Ajo e bëri këtë udhëtim së bashku me të dashurin, në dy javë. Më pas ajo e ndau udhëtimin në website-in personal, në Instagram dhe në kan

Lexo të gjithën
25 gjëra që pasagjerët nuk duhet t'i bëjnë, sipas stjuardesave
 • 08-Apr-2019

Nëse keni pak simpati për stjuardët e stjuardesat, që çdo ditë janë dëshmitarë të disa prej sjelljeve njerëzore më ekstreme, do të bënit

Lexo të gjithën
12 fakte rreth Stambollit
 • 08-Apr-2019

Qyteti më i madh në Turqi nuk është vetëm një nga më popullorët për vendasit, por një destinacion i preferuar për turistët ndërkombëtar

Lexo të gjithën
Si të kurseni për të udhëtuar
 • 08-Apr-2019

Pra dëshironi të udhëtoni, por nuk keni para të kursyera për t’u nisur? Me një ndryshim në stilin e jetesës dhe zgjedhje, do të jeni të a

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.