Blog Listing

5 arsye për të vizituar Rusinë
 • 08-Apr-2019

Me tetë zona të ndryshme orare dhe më një klimë shumë të ndryshueshme ( nga i nxehti subtropikal i Soçit në jug te terreni i ngrirë arktik i

Lexo të gjithën
Pse mbretëresha e Anglisë nuk ka nevojë për pasaportë kur udhëton
 • 08-Apr-2019

Madhëria e saj Mbretëresha nuk ka nevojë për artikuj njerëzish të zakonshëm si pasaporta kur udhëton jashtë vendit. Por, udhëtimi pa pasapo

Lexo të gjithën
Bukë djathi Braziliane (Pao de Queijo)
 • 08-Apr-2019

Këto bukë të shijshme pa gluten janë shumë të mira për ata që kanë intolerancë ndaj glutenit.

Lexo të gjithën
Chrissy Teigen zbulon të vetmen gjë që nuk vesh në aeroport
 • 08-Apr-2019

Edhe pse këpucët që ajo zgjedh për të udhëtuar mund të mos jenë më të rehatshmet, duhet ta pranojmë se duhet shkëlqyeshëm

Lexo të gjithën
15 thënie që do ju bëjnë të udhëtoni më shumë!
 • 08-Apr-2019

Të gjithë duhet të udhëtojmë, por kufizimet më të mëdha i kemi brenda vetes. Udhëtimi është të dalësh nga zona jote e rehatisë drejt së

Lexo të gjithën
Rio de Janeiro; Në mbretërinë e rërës së bardhë
 • 08-Apr-2019

Lartësi marramendëse, plazhe me rërë të bardhë dhe jetë e gjallë qyteti: Kur viziton Rio de Janeiro-n , është e lehtë të shohësh sesi pam

Lexo të gjithën
Festivali i mahnitshëm i luleve për të cilin nuk kishit dëgjuar
 • 08-Apr-2019

Edicioni i 11-të i Festivalit Ndërkombëtar të Luleve të Egra, që mbahet në Parkun Kombëtar të Triglavit në rajonin Bohinj të Sllovenisë,

Lexo të gjithën
9 qytet më të mirë për të jetuar, kur nuk ke punë të garantuar
 • 08-Apr-2019

Platforma holandeze për punët freelance, Hoofdkraan.nl, ka publikuar një raport që tregon qytetet më të mirë në botë për të punuar si freel

Lexo të gjithën
10 Sekrete të Machu Picchu
 • 08-Apr-2019

avarësisht faktit se qyteti tani është pjesë e trashëgimisë Botërore UNESCO dhe shkencëtarët e kanë studiuar malin e shenjtë të pushimit,

Lexo të gjithën
8 aventura përpara se të bëhesh me fëmijë
 • 08-Apr-2019

Ndër qindra përvoja që mund të jetohen gjatë jetës, disa ngelen në mendje më shumë se të tjerat. Këto të mëposhtmet janë me siguri disa

Lexo të gjithën
Sintra, Muza e shkrimtarëve
 • 08-Apr-2019

Sintra, e cila është monument kulture e shpallur nga UNESCO, fsheh mistere dhe bukuri që vetëm në botën e përrallave keni takuar.Janë të shum

Lexo të gjithën
Ja ku mund të bësh plazh nudo këtë verë !
 • 08-Apr-2019

Janë në Francë, Spanjë, Greqi, Angli, Kroaci dhe Itali. Për të mësuar më shumë për këto plazhe, ju paraqesim listën me destinacionet e pla

Lexo të gjithën
Jemen, mrekullia e Urës së psherëtimës
 • 08-Apr-2019

E ndërtuar në fillim të shekullit të 17-të, e fshehur në mes dy shkëmbinjve, kjo urë ka shërbyer si vijë e fundit e rezistencës ndaj pushtu

Lexo të gjithën
Një udhëtim për dy; ja destinacionet e duhur
 • 08-Apr-2019

Kemi zgjedhur dhjetë vendet perfekte për qetësi, romancë dhe dashuri

Lexo të gjithën
Kjo grua ka udhëtuar botën për 10 vjet rresht dhe ka kursyer 100 mijë dollarë
 • 08-Apr-2019

Prej dhjetë vitesh ka përshkuar dhe ka jetuar në mbi 50 shtete. Nora Dunn, 40 vjeç, nuk udhëton nëpër botë. Ajo jeton nëpër botë.

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.