Blog Listing

Nudizëm dhe dashuri pa kushte; Njihuni me njerëzit e Ylberit
 • 08-Apr-2019

Fotografi Denis Vejas, 30 vjeç nga Lituania ka ndjekur Mbledhjet e Ylberit nëpër Meksikë, Guatemala, Rusi e Marok. Ai ka fotografuar disa ngjarje

Lexo të gjithën
Zero yje; një hotel pa mure në Zvicër
 • 08-Apr-2019

Kjo dhomë në një hotel zviceran nuk ka mure, por kjo është gjë e mirë

Lexo të gjithën
Labneh; kos libanez
 • 08-Apr-2019

Kjo është një pjatë libaneze, e shkëlqyer për ta shoqëruar me perime ose të lyesh bukën me të. Mund të përdoret për t’ia hedhur sipër

Lexo të gjithën
7 destinacionet shpirtërorë më të njohur në botë
 • 08-Apr-2019

Një tempull i artë shumë shekullor. Gurë gjigandë prehistorikë mbi një lëndinë. Një qytet i shenjtë antik për tre besime të ndryshëm fe

Lexo të gjithën
Si të paguhesh për të udhëtuar botën
 • 08-Apr-2019

Mund të sigurosh jetesën dhe të udhëtosh njëkohësisht...

Lexo të gjithën
Nepal, në shtëpinë e Everestit
 • 08-Apr-2019

I njohur si shteti që është shtëpi e malit Everest dhe 8 prej maleve më të lartë të botës, ka pamje epike dhe rrethina natyrore që janë

Lexo të gjithën
Çfarë i ndodh trupit gjatë fluturimit
 • 08-Apr-2019

Nuk keni pse e mbani mendjen te peripecitë e vogla të rrugës, por mirë është të informoheni, pikërisht për të kuptuar se ndjesitë e çudits

Lexo të gjithën
Kim Kardashian përgatit 40 –vjetorin e Kanye West në Bahamas
 • 08-Apr-2019

Kanye West i bën 40 vjeç më 8 qershor, por kjo nuk e ndal të shoqen, familjen dhe krejt shpurën për të festuar ditëlindjen e tij pak më herë

Lexo të gjithën
5 gjëra që duhet të dini kur udhëtoni për herë të parë në Turqi
 • 08-Apr-2019

Nëse jeni udhëtar që kërkoni për pushime që ofrojnë pak nga gjithçka, atëherë Turqia mund t’i plotësojë pritshmëritë tuaja.

Lexo të gjithën
Kamboxhia në 7 elementë
 • 08-Apr-2019

Me plazhe të izoluar, tempuj prehistorikë, një histori të trazuar dhe një klulturë magjepsëse ky vend i vogël nuk duhet humbur.

Lexo të gjithën
Ky burrë ka lënë punën për të lundruar botën dhe ju me siguri do të donit të ishit në vend të tij
 • 08-Apr-2019

Andrew Stephens bëri atë që shumë njerëz vetëm ëndërrojnë ta bëjnë në jetët e tyre: ai la punën, shiti gjithë ç’kishte dhe bleu një

Lexo të gjithën
Përse njerëzit inteligjentë mund ta shijojnë më shumë një udhëtim solo
 • 08-Apr-2019

Nëse preferon të udhëtosh vetëm në vend që të jesh pjesë e ndonjë grupi, mund të ndodhë për shkak se je shumë inteligjent...

Lexo të gjithën
Ka një plazh në Meksikë krejt të fshehur brenda një shpelle
 • 08-Apr-2019

Plazhi është në Islas Marietas, në gjirin e Puerto Vallarta në pjesën perëndimore të Meksikës. Për të mbërritur atje, vizitorët duhet t

Lexo të gjithën
Pse njerëzit po mësyjnë drejt kësaj ujëvare në Kroaci
 • 08-Apr-2019

Është bërë aq popullor sa zyrtarët e parkut kanë limituar numrin e turistëve që mund ta vizitojnë.

Lexo të gjithën
Bled, qyteti i mrekullive të fshehta
 • 08-Apr-2019

Bledi është një qytezë me rreth 6.000 banorë, që kthen çdo vizitor të tij në një ëndërrimtar dhe besimtar të përrallave me princër, pri

Lexo të gjithën
Pushimet e mia me Global Travel

Jeni te lutur te dergoni pershtypjet tuaja te udhetimit me Global Travel. Ne do ti perzgjedhim dhe publikojme ata se bashku me fotot qe do te dergoni ne websitin tone.