Rreth Nesh

Global Travel është një nga tour operatorët më të mëdhenj dhe rëndësishëm në Shqipëri me më shumë se 17 vite eksperiencë në tregun ndërkombëtar.

Kompania jonë është e konsoliduar me njerëz me eksperiencë, dije, informacion, poliglotë dhe shumë të kualifikuar bazuar në eksperiencën e fituar në vite, entuziazmin rinor dhe shpirtin kreativ, informuar në detaje në lidhje me çdo produkt dhe shërbim që ne ofrojmë, në cdo aspekt të Menaxhimit të Udhëtimit dhe Turizmit.

Në mënyrë që të vazhdojmë tu ofrojmë klientëve tanë varietetet më ekselente të shërbimeve dhe produkteve, kompania jonë ka bashkëpunime dhe marrëdhënie fantastike me kompani, organizata dhe shoqëri të ndryshme anëkënd globit që si synim kanë, të njëjtin që kemi edhe ne, puqjen me interesat dhe dëshirat e klientëve.

Qëndrueshmëria dhe praktikat e Global Travel Albania janë të lidhura drejtpërdrejt me besimin e punonjësve të saj në vlerat themelore të korporatave për të kënaqur klientët me teknologji inovative, cilësi superiore, vlera dhe shërbime miqësore.
Global Travel ka ngritur emrin e saj si një brand që simbolizon kualitet dhe besueshmëri, një pikë referimi për njerëz të cilët duan të udhëtojnë në liri të plotë dhe në të njëjtën kohë të kenë të mundshme asistencën konstante dhe diskrete. Duke operuar me sukses në një nivel mesatar/të lartë tregu Global Travel ka fituar besimin e një rrjeti klientele ekskluzive dhe kërkuese. Duke kombinuar ekspertizën me  networkun e gjerë, Global Travel është në gjendje të propozojë vende me karakteristika magjepsëse, ambiente komode dhe luksoze akomodimi dhe cilësinë më të mirë të shërbimit të ofruar. Ky tour operator ka në database-n e tij zgjedhjen më të pasur të vendeve në çdo kontinent: një koleksion i vërtetë global, i menduar me kujdes dhe i pasur me mundësi eksplorimi.
 
 
Ndër vlerat më të mira  që mund t’u ofrojmë atyre që vendosin të blejnë paketa pushimesh në Global Travel qëndron në përvojën e fituar përgjatë kaq shumë viteve të aktivitetit e cila është veçanërisht e lidhur më dashurinë tonë për udhëtimet, duke na mundësuar, ditë pas dite, t’i ofrojmë gjithmonë diçka më shumë klientëve tanë. Ne jemi të apasionuar mbi analizën që i bëjmë të gjitha detajeve, edhe atyre më të voglave duke filluar nga paketat më të thjeshta deri tek udhëtimet e rëndësishme të korporatave
Ne u sigurojmë klientëve tanë shërbimet e mëposhtme:
 • -Bileta ajrore drejt cdo destinacioni
 • -Rezervimi e hotelit apo cdo lloj tjetër akomodimi
 • -Transfertat, pritjen dhe përcjelljen në aeroport si dhe marrjen me qira e makinave
 • -Vizat dhe procedurat e hyrjeve në shtete në shumë vende
 • -Sigurimin i udhëtimit
 • -Turizëm mjekësor
 • -Rezervimin e vendeve të takimit, konferenca dhe pjesëmarrja në ngjarje me rëndësi.
 • -Paketat e muajit të mjaltit
 • -Paketat e turizmit në shumicën e vendeve të globit.
Kemi shërbim online 24/7 të vlefshëm për çdo klient që rezervon nëpërmjet nesh, më anë të një numri kontakti të veçantë që i dorëzohet klientit së bashku me dokumentet e udhëtimit.
Stafi jonë, konsulentët tuaj të udhëtimeve!
Global Travel Albania ka një ekip të specilizuar, poliglotë, të aftë dhe të mirëtrajnuar për të siguruar ofrimin shërbimit dhe konsulencës më të mirë të mundshme për klientët e saj. Pjesëtarët e stafit tonë si këshilltarë udhëtimesh gjithnjë bëjnë më të mirën për të siguruar që të gjitha shërbimet e kompanisë sonë të lidhura me udhëtimin dhe turizmin të ofrohen në kohë reale dhe në mënyrë të plotë, duke mbuluar çdo detaj të kërkuar në itinerarin e përcaktuar të  klientit me synimin për të përmbushur kënaqësitë dhe për të tejkaluar pritshmëritë.
 • -Shërbimi që mundëson rezervimet i vlefshëm në 12 orë të ditës
 •  
 • -7 ditë në javë 24/7 shërbim ndaj klientit duke përfshirë edhe orarin jozyrtar.
 •  
 • -Raportim të shpejtë mbi shërbimet e lidhura me udhëtimin, duke nënkuptuar çdo shpenzim
 •  
 • -Zgjidhje të personalizuara për kërkesat e udhëtimit të secilit klient
 •  
 • -Opsione të shumta dhe fleksibilitet në çdo nivel të itinerareve të klientëve tanë
 •  
 • -Disponibilitet i vazhdueshëm i ofertave dhe paketave speciale tërheqëse
Një e ardhme e ndritshme..
Global Travel Albania është besimplotë për të ardhmen e saj dhe mundësitë reja që do hapen në industrinë rajonale dhe ndërkombëtare të udhëtimit. Bazuar në vizionin dhe misionin e kompanisë sonë, ne kemi projekte për të vazhduar rritjen tonë dhe të vazhdojmë të sigurojmë shërbime akoma më unike dhe të sotisfikuara për klientët tanë, agjencinë dhe bizneseve  në të gjithë botën.

Historia jonë

Global Travel Albania është tour operator që ofron gamë të gjerë shërbimesh, duke i shërbyer kështu bizneseve në Shqipëri dhe jo vetëm si dhe klientëve të cilët janë në kërkim të një shërbimi miqësor, profesional, efiçent në organizimet e udhëtimeve të tyre brenda dhe jashtë Shqipëerisë. Është themeluar si një kompani private në vitin 2003 dhe është rritur me hapa të shpejtë në sajë të profesionalizmit treguar në vite si një kompani lider në rajon.

Ne operojmë si një agjenci udhëtimi e besuar, duke bashkëpunuar ngushtësisht me rreth 200 subagjensi në Shqipëri, duke operuar në mënyrë profesionale dhe me sukses me qëllimin e ofrimit të shërbimeve sa më cilësore të udhëtimit. Ndershmëria, besueshmëria dhe integriteti i kompanisë dhe stafit tonë është themeli që kontribuon në besnikërinë e fortë të klientit që ne e vlerësojmë pafund.

 
Destinacionet i zgjedhim me aq kujdes për klientët tanë.
Bota është shtëpia jonë dhe falë përvojës tonë të fortë, ne në Global Travel jemi në gjendje të ofrojmë për klientë tanë përzgjedhje udhëtimesh në çdo cep të planetit tonë të mrekullueshëm. Duke folur më në veçanti, fillojmë me Oqeanin Indian, duke nisur nga Sri Lanka, një vend ku natyra dhe historia luftojnë për të kapur zemrat dhe mendjet e udhëtarëve; Mauritius, a.k.a. “ishulli i qeshur” për shkak të mikpritjes së ngrohtë të njerëzve të tij; Maldivet, një Kopsht i mirëfilltë i Edenit nën një qiell ekuatorial dhe kujdestari i një parajse të fshehur të magjepsur aty ku kaleidoskopi i formave ngjyrave të jetës që jetojnë rreth disa  prej shkëmbinjve nënujorë koralorë më të pandërprerë të lënë në tokë; dhe së fundmi, Seychelles, një arkipelag që ka më shumë se njëqind ishuj, një rezervat i vërtetë natyror i pyjeve të virgjër dhe plazheve tropikale. Të lidhura pazgjidhshmërisht me historinë e Global Travel janë destinacione emocionuese në Afrikën e Veriut, përfshirë vendet që rrezatojnë dhe magjepsin me anë të historisë, si Egjipti, duke ofruar përvoja të paharrueshme kulturore të tilla si lundrimet në lumin Nil, ose qëndrimet afatshkurtra dhe afatgjata në brigjet e Detit të Kuq, ku dielli shkëlqen gjatë gjithë vitit; Maroku, një mjedis natyror me bukuri të jashtëzakonshme dhe sfondi i një civilizimi antik, tepër të rafinuar; Izraeli, një mozaik i kulturave, historisë dhe feve të vendosura përkundrejt një pamjeje magjepsëse.
Deti Mesdhe, me disa nga vendet më tërheqëse dhe të izoluara të vendosura në Itali, Greqi, Qipro, Maltë ose në Turqi, ura ideale midis Evropës dhe Azisë, me qytete jashtëzakonisht të gjalla të pasura me histori, të tilla si Stambolli, peizazhi si përrallë i Kapadokias, shumë vendpushime relaksuese bregdetare. Lindja e Largët me Tajlandën, Indonezinë, Kinën, Indinë, Azinë Juglindore dhe Japoninë janë toka të karakterizuara nga një trashëgimi e pasur me mbetje të qytetërimeve antike dhe jashtëzakonisht të rafinuara.
NE JEMI MË SHUMË SE NJË AGJENSI UDHËTIMESH!
Për t’u shërbyer klientëve tonë me një larmi shërbimesh në mënyra sa më të përshtatshme, miqësore dhe profesionale, Global Travel ofron shërbimet e saj përmes portaleve:
 • -B2B
 •  
 • -B2C
 
DETAJET BËJNË DIFERENCËN!
Kujdesi i plotë ndaj detajeve fillon që përpara nisjes, që nga koha kur klienti  interesohet në lidhje me një udhëtim dhe ne fillojmë përgatitjen në raport me kohën e dorëzimit final të dokumenteve të udhëtimit në kohë, dhe që nga ai moment ne intensifikojmë komunikimin me klientin në mënyrë që të jemi pranë tyre në çdo hap. Global Travel ka studiuar çdo mënyrë të mundshme për ta bërë gjithçka më të thjeshtë, më të sigurtë dhe më të këndshme.
Global Travel partneri ideal për kompaninë tuaj.
Ne menaxhojmë një portofol me +50 klientë korporata me seli në Shqipëri apo në vende të tjera stafi i të cilave udhëton përmes kufinjve ndërkombëtarë çdo ditë. Ne i shërbejmë çdo lloj industrie dhe një game të madhe biznesesh përfshirë bizneset e vogla, të mesme apo korporata, biznese që operojnë në tregje shumëkombëshe, dhe i ofrojmë mbështetje të plotë sa i përket  shërbimeve të udhëtimit.
 Përfitimet dhe avantazhet e të përzgjedhurit ne si kompania juaj e menaxhimit dhe këshillimit të udhëtimeve dhe organizimeve:
 • -Raporte javore dhe mujore
 • -Shërbim emergjence 24/7
 • -M.I.C.E në çdo cep të globit

CFARË THONË KLIENTËT TANË PËR NE

Pushimet në Regnum Carya resort lënë aq shumë mbresa sa gjatë gjithë vitit jane objekt bisedash e ndarje eksperiencash me miqtë e përbashkët. Shërbimi, hoteleria, ushqimi, argëtimi janë të gjitha me cilesinë më të lartë. Rikthimi është vetëm cështje kalendarike, sa të vijë vera dhe të mbarojnë zgjedhjet.
Ilva Tare
Gazetare
Sa herë afrohet vera, e di që kam vendin tim ku trokas nëse dua të pushoj. Korrektësi në detaje. Ajo cfarë më keni ofruar ka qenë perfekte ëmua e familjen time. Qetesinë e kam shumë të rëndësishmë mbas nje viti të ngarkuar, dhe fakti qe vij vit pas viti tek ju, tregon se "kam marrë atë cfarë kam kërkuar".
Aurela GAce
Kengetare
E vecanta që ka Global Travel është se të plotëson dëshira pushimesh, që duken si të paarritshme, por Global Travel i bën të prekshme. Këtë kënaqesi pushimesh e kam provuar vetë në "kurriz"... Mendova të shkruaja që "Global Travel është më e mira në treg, por besoj që është e vetmja."
Salsano Rapi
Aktor
Shpejtësi, saktësi, komoditet dhe mbi të gjitha më tepër nga kam pritur!
Joni Peçi
Stilist
+1500
Fluturime Charter
+100.000
Klientë
+150
Destinacione
2003
Themelimi
343265881
Open chat
Hello 👋 Gati për pushime?
Si mund të ndihmojmë?